Plazmaterapie: Chcete vypadat a hýbat se jako zamlada?

The,Blood,Tube,Is,Removed,From,The,Medical,Centrifuge,For

Každý z vás by si jistě chtěl udržet mladistvý vzhled pleti až do pozdního věku, ovšem příroda je v tomhle ohledu bohužel neúprosná. Naštěstí existují i prověřené medicínské způsoby, jak jít proti proudu času. Jedním z nich je plazmaterapie. Co si pod tímto pojmem představit?

Nehrozí riziko alergie

Pod plazmaterapií rozumíme aplikaci vlastní krevní plazmy, čiré tekutiny, v níž plují krevní tělíska, zpět do těla. Plazma zahájí regeneraci pokožky a zpomalí její stárnutí, které je způsobeno především poklesem tvorby kolagenu a špatnou hydratací. V estetické medicíně se užívá na omlazování nejen pokožky obličeje, ale také dekoltu, krku a hřbetů rukou. Výhodou je, že v tomto případě aplikujete do těla látku, která je mu vlastní. Nehrozí tedy riziko, že dojde k nějaké alergické reakci.

Podporuje tvorbu kolagenu

Nejcennější tekutinou v našem těle je právě krevní plazma. Nacházejí se v ní látky, jež pomáhají obnově pokožky, tedy růstové faktory, odborně nazývané fibroblasty a rovněž kyselina hyaluronová, která účinně hydratuje pokožku. Plazma pomocí biostimulace intenzivně podporuje tvorbu nových kolagenových vláken. Kolagen je přitom základním stavebním kamenem pojivových tkání, a to nejen pokožky.

Stejně úspěšně se plazmaterapie využívá i v ortopedii pro léčbu kloubů. I zde jde o rychlou, bezbolestnou a účinnou metodu, která trvá přibližně deset minut a klient po ní může opustit kliniku po svých i v případě ošetření kolen. Účinek pozná již záhy po zákroku.

K čemu se plazmaterapie v estetické medicíně hodí?

 • Vyhlazuje jemnější vrásky
 • Pomáhá zmírnit hlubší vrásky
 • Podporuje pružnost pokožky
 • Zlepšuje celkovou texturu pleti
 • Podporuje růst a kvalitu vlasů
 • Urychluje hojení ran
 • Vyhlazuje jizvy např. po akné
 • Celkově omlazuje pleť
 • Ošetření v místním znecitlivění

Pro všechny typy pleti se hodí vyhlazování vrásek pomocí plazmaterapie. Proces začíná aplikací anestetického krému, který lokálně znecitliví ošetřovanou oblast, takže se nemusíte obávat bolesti. Nejprve vám odebereme krev. Z ní se poté v separačním přístroji oddělí plazma a bílé a červené krvinky. Druhou částí procesu je aplikace separované plazmy pomocí mikrojehliček či tenkou kanylou do vybrané oblasti. Procedura obvykle trvá cca 30 minut, všechno ale samozřejmě závisí na velikosti ošetřované plochy kůže. V týdnech, které následují po ošetření, se pleť pomalu vypíná. Dochází postupně k její regeneraci, zjemňuje se a obnovuje svoji pružnost, dostává nový impuls k tvorbě důležitých látek, především kolagenu. K plazmě se mohou při aplikaci přidávat i další látky, například buněčné aktivátory nebo kyselina hyaluronová.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek


  Ano

  Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card