Proktologie

Hemeroidy a jiné proktologické potíže jsou onemocnění, o kterých je nepříjemné mluvit. Mnohem horší však je odkládat návštěvu lékaře, ačkoliv na sobě už nějakou dobu pozorujete příznaky. Ve Vasmedic Vás diskrétně a šetrně vyšetříme a navrhneme adekvátní léčbu. Neváhejte se k nám objednat co nejdříve, předejdete tak závažnější diagnóze.

Rezervace

Co dokážeme vyřešit?

Proktologické vyšetření je základní vyšetření oblasti konečníku. Začíná podrobným rozborem obtíží a souvisejících okolností onemocnění včetně rodinné či pracovní zátěže. Na základě těchto vstupních údajů pak lékař určí možné příčiny obtíží a přejde k samotnému vyšetření, které probíhá per rectum. Následně navrhne vhodnou léčbu.

Metody léčby

Mezi nejčastější zákroky prováděné na naší klinice patří například miniinvazivní laserové operace hemeroidů, ošetření kožních řas a trhlin. Pokud by bylo při vyšetření odhaleno onkologické onemocnění, doporučíme nejvhodnější řešení. 

Hemoroidy, které patří mezi nejčastější proktologické potíže, jsou žíly v oblasti konečníku. Pokud se začnou rozšiřovat, mohou způsobit nepříjemné potíže, protože je vyvíjen velký tlak, který brání návratu krve zpět do oběhu. Příčinou může být těhotenství, nadváha, sedavé zaměstnání, chronický průjem, chronická zácpa nebo třeba přetěžování ve sportu. 

Obtíže se většinou projevují jako bolestivost a svědění v oblasti konečníku, krvácení, odchod hlenu. Dlouhodobě neléčené příznaky mohou vést až ke vzniku nádorového onemocnění konečníku. Pokud máte podezření na problém v oblasti konečníku, neodkládejte vyšetření a rezervujte si návštěvu ve Vasmedic!

Kdo Vám může pomoci?

MUDr. Eyad Lubbad je zkušený proktolog s dlouholetou praxí v diagnostice a léčbě kompletního spektra onemocnění konečníku včetně ošetřování hemeroidů. Vystudoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, po získání atestací v oboru všeobecné chirurgie se kromě ambulantní praxe věnuje zejména laparoskopické i klasické střevní a břišní chirurgii a operacím kýl.

Ceník

Popis výkonu Cena výkonu
Vstupní vyšetření s použitím anoskopu 1 500 Kč
Kontolní vyšetření (po 6 měsících) 800 Kč
Ambulantní ošetření hemeroidů laserem 12 000 Kč
Ambulantní léčba řitních trhlin 4 000 Kč
Plastické odstranění zbytnělých kožních řas a výrůstků v okolí konečníku v lokální anestezii 4 000 Kč
Malé chirurgické výkony v oblasti anu 4 000 Kč
Odstranění trombolyzovaného hemeroidu 2 500 Kč