Žilní a cévní chirurgie

Trápí vás křečové žíly či jiná onemocnění cévního systému? Naše oddělení se postará o to, aby vaše zdravotní potíže zmizely včetně případných kosmetických následků.

Rezervace

Co dokážeme vyřešit?

Na naše oddělení můžete přijít se širokou škálou onemocnění cévního systému, a to jak žil, tak tepen. Zejména se zaměřujeme na cévní problémy dolních končetin. Nejčastěji k nám přichází pacienti s varixy (křečovými žílami). Nebojíme se ani reoperací.

Dokážeme kosmeticky odstranit varixy nové i recidivující. Rozvíjíme nové šetrné metody i pro pacienty, u kterých již další operace byla někde zamítnuta, nebo nechtějí podstoupit operace v celkové anestezii s hospitalizací několik dní v nemocnici.

Hlavní přednost našeho oddělení spočívá ve schopnosti odstranit varixy bez nutnosti celkové anestezie, bez hospitalizace a s dobrým estetickým výsledkem. Po našich zákrocích je nutná pouze velmi krátká doba rekonvalescence.

Na vzniku křečových žil se podílí celá řada faktorů, včetně genetických. Pro postupný vývoj a zhoršování obtíží je nemocný ohrožován možnými záněty, otoky a křečovitými bolestmi. Takto postižený povrchní žilní systém je nefunkční. U pokročilých forem se může objevit bércový vřed. Tento stav s možným dalším vývojem onemocnění je indikací k operačnímu řešení.

Metody

 • Metoda flebektomie je minimálně invazivní metoda, kterou se šetrně odstraňují postižené žíly dolních končetin – žilní spojky a varixy. Výkon se provádí ambulantně v místním znecitlivění, bez nutnosti celkové anestezie a bez nutnosti pracovní neschopnosti.

 • Metoda ClariVein je minimálně invazivní metoda, kterou se šetrně odstraňuje původ křečových žil dolních končetin. Operace je provedena v oblasti povrchních žil – velké nebo malé safény. V rámci operace může být provedeno i odstranění postižených křečových žil – tzv. flebektomie. Výkon se provádí ambulantně bez nutnosti celkové anestezie, pouze v místním znecitlivění a bez nutnosti pracovní neschopnosti.

 • Metoda EVLA laserová ablace je minimálně invazivní metoda, kterou se šetrně odstraňuje příčina křečových žil dolních končetin. Operace je prováděna v rozsahu velké nebo malé safény. Součástí výkonu může být provedeno i odstranění jednotlivých varixů metodou flebektomie. Výkon se provádí ambulantně v místním znecitlivění, bez nutnosti celkové anestezie a bez nutnosti pracovní neschopnosti.

  Nejdříve Vám bude pomocí lokální anestezie umrtveno místo vpichu. Pod kontrolou ultrazvuku Vám bude do ošetřované žíly vpíchnuta kanyla a vsunut tenký katetr. Špička katetru vyzařuje laserový paprsek, což vede k reakčnímu stažení cévy a jejímu zatavení. Z důvodu znecitlivění v okolí takto ošetřované žíly a kvůli ochraně okolních tkání před tepelným poškozením, musí být provedeno znecitlivění aplikací roztoku do jejího okolí několika vpichy na stehně.

 • Sklerotizace je postup, který je doporučován, pokud trpíte mikrovarixy, tedy menšími červenými či promodralými žilkami o průměru 1-4 mm. Léčba spočívá v injekční aplikaci speciální látky přímo do žilky tenkou jehličkou. Žilka je zevnitř chemicky zničena a následně ji Váš organismus sám vstřebá. Sklerotizace bývá využívána jako doplňkový postup během operačního zákroku nebo i po něm. Pokud se u klienta objevuje izolované postižení, bývá provedena pouze sklerotizace s následným doporučením nošení elastických zdravotních punčoch II. kompresní třídy po dobu, která je určena individuálně dle rozsahu. Sklerotizace je také postup, který je doporučován jako prevence dalšího rozšiřování varixů.

Odstraněním nefunkčního povrchového žilního systému a přítomných varixů je vytvořen předpoklad pro zlepšení návratu krve z dolních končetin, bez pokračujícího městnání. Po následné rekonvalescenci je možná plná zátěž končetiny. Nedochází k dalšímu rozvoji druhotných změn a průvodních komplikací. Většinou také není nutná další medikace a omezení v předoperačním období.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zkuste Často kladené otázky.

Kdo Vám může pomoci?

MUDr. Libor Dvořáček je uznávaný specialista na žilní a cévní chirurgii. MUDr. Dvořáček začínal jako všeobecný chirurg v nemocnici v Opočně a po atestaci se začal naplno věnovat cévní chirurgii v Nemocnici Na Homolce. Během své dosavadní kariéry absolvoval hned několik zahraničních stáží na vyhlášených vaskulárních pracovištích, například v americkém Houstonu a francouzském Štrasburku.


Dále o Vás budou pečovat:

Balíčky a ceny jednotlivých zákroků

Krásné nohy

Výhodný balíček kompletní péče o vaše nohy. Vyřeší zdravotní i estetické problémy a pomůže jim předcházet.

Hodnota jednotlivých služeb:
11 100 Kč
Cena balíčku
9 435 Kč

Balíček obsahuje:

 • Sonografické vyšetření obě končetiny
 • Sklerotizace (kosmetické odstranění metliček) - obě končetiny
 • Laserové ošetření obličeje - odstranění rozšířených žilek – metliček
 • Přístrojová lymfodrenáž 40 min

Zdravé žíly

Základní balíček pro vyšetření žil nohou. Zanedbaná péče bolí nejvíc.

Hodnota jednotlivých služeb:
8 000 Kč
Cena balíčku
6 400 Kč

Balíček obsahuje:

 • Sonografické vyšetření obě končetiny
 • Sklerotizace (kosmetické odstranění metliček) - obě končetiny

Ceník

Popis výkonu Cena výkonu
Vstupní vyšetření: Zahrnuje pohovor, odběr osobní anamnézy, klinické vyšetření (pohled, pohmat, poslech) shrnutí diagnózy a doporučení léčby nebo dalších vyšetření. Výsledkem je lékařská zpráva. 1 500 Kč
Sonografické vyšetření jedna končetina 1 500 Kč
Sonografické vyšetření obě končetiny 2 500 Kč
Kontrolní vyšetření 800 Kč
Kontrolní vyšetření po více než 6 měsících 800 Kč
Sklerotizace (kosmetické odstranění metliček) - jedna končetina 3 000 Kč
Sklerotizace (kosmetické odstranění metliček) - obě končetiny 5 500 Kč
Ligatura.v.perf. (podvaz žíly či perforátoru) od 2 500 Kč
Odstranění křečových žil ClariVein® - jedna končetina od 30 000 Kč
Odstranění křečových žil ClariVein® – obě končetiny od 38 000 Kč
Miniflebectomie (ambulantní odstranění křečových žil) – jedna končetina od 12 000 Kč
Miniflebektomie (ambulantní odstranění křečových žil) – obě končetiny od 20 000 Kč
EVLA (laserová ablace) – jedna končetina od 20 000 Kč
EVLA (laserová ablace) – obě končetiny od 31 000 Kč
Lepení žil systémem VenaSeal 55 000 Kč
Laserové ošetření končetin – odstranění rozšířených žilek – metliček – 1 končetina od 2 500 Kč
Laserové ošetření obličeje - odstranění rozšířených žilek – metliček od 2 500 Kč