Nepodceňujte brnění prstů

custom-image-1b

Brnění konečků prstů může upozornit na určité choroby. Brnění vám může narušit spánek, kdy se probouzíte s bolestí a pocitem „dřevěné ruky“. Pokud potíže přetrvávají, řešte je. Jinak vám hrozí snížení citlivosti prstů a ztráta jemné motoriky. Neodkládejte konzultaci s neurologem a nechte se od něj co nejdříve vyšetřit.

Co způsobuje brnění prstů?

Běžné brnění konečků prstů zažil každý z nás. Stačí si přeležet v noci ruku a probudíte se se znecitlivělou nebo brnící rukou. Naštěstí stačí ruku rozhýbat a případně užít hořčík a vitamíny skupiny B.

Brnění prstů ale může značit různé nemoci. Nejčastěji dochází k brnění prstů u lidí s roztroušenou sklerózou, cukrovkou, syndromem karpálního tunelu, hormonální nerovnováhou, selháním ledvin, Raynaudovým syndromem nebo rakovinou. Na vině mohou být i problémy pohybového aparátu a cévní potíže.

Podstupte neurologické vyšetření a zahajte léčbu

S mravenčením prstů si zajděte k neurologovi, který provede důkladné vyšetření a zjistí příčinu. Myslete na to, že včasnou konzultací a léčbou se zbavíte problémů a možná odhalíte i jiné zdravotní problémy, které vyvolávají brnění.

Pokud se jedná o syndrom karpálního tunelu, vše se řeší buď konzervativně (znehybnění, medikamenty, fyzioterapie), nebo v nejzazším případě chirurgicky. Brnění prstů vyvolávají také periferní nervy poškozené metabolickou poruchou, například cukrovkou.

Prevencí předejdete problémům

Předcházejte mravenčení prstů a vyzkoušejte následující rady:

● zatěžujte rovnoměrně obě ruce
● dopřejte rukám pravidelný odpočinek
● uvolňujte zápěstí a prsty fyzioterapeutickými cviky
● zlepšete držení těla, abyste nestlačovali nervy
● udržujte ruce v teple
● užívejte dostatek vitamínů a minerálů

Brnění konečků prstů nepodceňujte a navštivte kliniku VasMedic co nejdříve.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card