Kdy nepodceňovat migrény? Nepřecházejte bolesti hlavy

VasMedic migréna bolest hlavy

Migrénu poznáte s jistotou

S migrénami se potýká zhruba jeden milion Čechů. Poznáte ji podle urputné bolesti hlavy, kterou neutlumíte běžně dostupnými analgetiky. Migrénu doprovází i nevolnost, závratě a světloplachost. Špatnou zprávou je, že migréna trvá i několik dní, ale dobrou zprávou je, že se migrénové stavy dají léčit.

Krátkodobou bolest hlavy zná každý z nás

Krátkodobé bolesti hlavy čas od času potrápí každého z nás. Dostavuje se například ve stresovém období, při únavě, dehydrataci organismu, dlouhodobém sezení u počítače nebo při změně počasí. V takovém případě stačí užít volně prodejná analgetika a vyhýbat se spouštěčům bolestí hlavy.

Dlouhodobá bolest hlavy upozorňuje na hlubší problém

Dlouhodobým bolestem hlavy věnujte pozornost. Může se jednat o migrénu, problémy s krční páteří, vysoký krevní tlak nebo signalizaci vážného onemocnění. V takovém případě navštivte naši kliniku a podstupte vyšetření pro určení příčin.

Migrénové stavy se mohou ohlásit aurou

Migrénové stavy poznáte podle typických projevů: opakovaných a pulzujících bolestí hlavy a v některých případech i podle aury (předzvěsti), která přichází před nástupem bolesti. V takové chvíli dochází k nedostatečnému prokrvení mozku. Migrénový stav trvá pár hodin i několik dní a objevují se i přídavné příznaky, jako je zhoršená výslovnost, zvracení a nesnášenlivost světla a hluku.

Vyšetření a léčba na neurologické klinice

Veškeré vyšetření a léčba na klinice vždy probíhá zcela individuálně dle stavu daného pacienta.

Co můžete udělat vy sami?

Zkuste vypozorovat, co vám spouští migrény. Upravte svou životosprávu a při nástupu migrény užijte příslušné léky a naordinujte si klid a ticho v zatemněné místnosti.

Při bolestech hlavy a migrénách se obraťte na naši kliniku, kde vám neurolog poskytne potřebnou konzultaci, provede vyšetření a navrhne vhodnou léčbu.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card