Jak poznat epileptický záchvat?

VasMedic epilepsie

Epilepsii řadíme mezi neurologické poruchy. V současné době trápí až 3 procenta lidí. Projevuje se epileptickým záchvatem, který často přivádí takto postiženého člověka do bezvědomí. Epilepsii ale můžete mít pod kontrolou a zabránit možnému epileptickému záchvatu.

Jak poznáte epileptický záchvat?

Epileptický záchvat prochází určitými fázemi. Zpravidla se u pacienta objeví prudké záškuby a poté v bezvědomí padá k zemi. Je však důležité uvědomit si, že každý pacient může mít zcela jiný průběhu s různou intenzitou. Rizikem může být nejen zranění při pádu, ale také zapadnutí kořene jazyka. Z bezvědomí se epileptik může probírat i desítky minut.

Méně častější projevy epilepsie

Epilepsie se nemusí projevovat jen záchvaty. Poznáte ji i podle motorických, smyslových a psychických změn. Epileptik se potýká s mravenčením různých částí těla, zrakovými vjemy, výpadky zrakového pole, sluchovými a čichovými halucinacemi, závratěmi i psychotickým chováním. Z toho důvodu je nutné podstoupit neurologické vyšetření, aby se epilepsie potvrdila nebo vyvrátila.

Léčba epilepsie pomocí medikamentů

Neurolog vyhodnotí výsledky vyšetření a případně vám předepíše příslušné medikamenty. Epileptik musí spolupracovat a léky pravidelně užívat. Zároveň by měl abstinovat, dodržovat pravidelný spánkový režim a nepracovat v noci. Epileptický záchvat vás může postihnout jednou za život nebo se vracet.

Neváhejte se proto obrátit na naši kliniku pro pomoc a více informací.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card