Co je to vlastně injekce do kolene?

Vasmedic – injekce do kolene

Děsí vás jen představa, že vám někdo aplikuje injekci do kolena? Nemusí. Je to běžný zákrok, který spoustě lidem zlepšil kvalitu života.

Proč se aplikují léčiva do kolene?

Jedním z důvodů aplikace je dlouhodobá bolest kloubů,kterou se nepodaří vyřešit konzervativně. Indikace k podání léčiva jsou různá. Nejčastěji však pacienty přivádí artritické bolesti.

Co se do kolena aplikuje?

Takzvaná nitrokloubní výživa je určena k doplnění synoviální tekutiny, která zvyšuje mechanickou odolnost chrupavky. Dochází ke zlepšení pohyblivosti a úplné nebo částečné úlevě od bolestí.

Nitrokloubní výživu nabízí hned několik výrobců. Většina z nich obsahuje kyselinu hyaluronovou, která má za úkol správnou lubrikaci kloubu. Doplňuje se také kolagen.

S čím vším injekce pomáhají?

Injekce snižují bolest a pomáhají regeneraci. Přestože se nejčastěji aplikují do kolene, tak je lze cíleně aplikovat do různých kloubů po celém těle.

Bolestivost se týká všech kloubů a aplikovat léčivé přípravky jde například do kyčelního kloubu, ramene, lokte, kotníku či malých kloubů na ruce.

Kdo aplikaci provádí?

Aplikaci se provádí za přísně aseptických podmínek. Samotný vpich je prováděn lékařem specialistou – ortopedem přímo na naší klinice.

Je látka bezpečná?

Každá látka má svoje nežádoucí účinky a lékař se vás před zákrokem vyptá na vaše alergie. Určité procento pacientů může být alergických na léčivou látku.

Může mít látka nežádoucí účinky?

Nejčastější nežádoucí reakcí je otok a mírná bolest v místě vpichu. V případě alergií se objevuje zarudnutí, které do pár dní ustoupí.

Jaká je příprava před aplikací?

Před podáním léčivého přípravku není nutná speciální příprava. Lékař nebo sestra vás poučí o průběhu výkonu a po zákroku odcházíte domů.

Musím dodržovat nějaký režim?

Minimálně den od aplikace udržujte klidový režim. Snažte se kloub nepřetěžovat a vyhýbejte se zvýšené námaze. Nadměrná zátěž může způsobit otok a větší bolestivost.

Je zákrok bezpečný?

Zákrok je naprosto bezpečný. V případě aplikace do některých kloubů se používá sono kontrola pro snazší zacílení.

Na koho se můžu obrátit?

Hledáte-li profesionální a celistvý přístup ke své nemoci, tak kontaktujte naši kliniku. Každému pacientovi se věnujeme individuálně a pravidelně se vzděláváme v těch nejmodernějších postupech.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card