Chronická rýma snižuje kvalitu života. Jak na ni?

VasMedic chronicka ryma

Chronická rýma dokáže potrápit. Trvá déle než tři měsíce a nebývá indikátorem běžného onemocnění. Trpí na ni lidé s polypy, alergií, hormonálními změnami nebo častými infekcemi. Chronickou rýmu mnozí pacienti vyléčí svépomocí, ale mnohem lepší je navštívit ORL specialistu.

Fakta o chronické rýmě

Chronickou rýmu poznáte podle toho, že trvá několik měsíců a otéká vám při ní sliznice. Výtok z nosu může, ale nemusí vůbec být. Pokud nemůžete pořádně dýchat nosem a vyčerpává vás to, zkonzultujte svůj problém s lékařem. Nejste v tom sami; s chronickou rýmou se potýká až 20 procent dospělých osob. Zduřelá sliznice znemožňuje dýchání, a tím dochází k únavě, chrápání, bolestem hlavy i ztrátě čichu.

Vyšetření chronické rýmy ORL specialistou a alergologem

Při podezření na chronickou rýmu přistoupí náš ORL specialista k endoskopickému vyšetření. Detailně vyšetří celou nosní dutinu i vedlejší nosní dutiny a při podezření na alergii vás pošle k alergologovi. Důležitá je vaše spolupráce. Na doporučení lékaře provádějte preventivní oplachy nosní sliznice, kterými zvlhčíte nos a vyplavíte nečistoty.

Léčba chronické rýmy v domácích podmínkách

Chronickou rýmu můžete vyléčit solnými roztoky, volně prodejnými léky na alergii, bylinnými čaji i homeopatiky. Na chronickou rýmu často stačí zvýšit vlhkost vzduchu v místnosti, odstranit alergeny nebo přestat užívat návykové nosní kapky. Pro rychlejší a efektivnější léčbu je ale vhodné zajít k alergologovi a na ORL.

Účinná léčba chronické rýmy na ORL

Chronickou rýmu způsobuje zbytnělá nosní mandle i anatomické odlišnosti v nosním průchodu. Specialista na ORL zjistí příčinu neprůchodnosti nosu a případně provede výtěr z nosu pro kultivaci mikroorganismů. Pokud lékař zjistí anatomické odchylky, odstraní je chirurgickým či laserovým zákrokem.

Chronické rýmy se můžete jednou provždy zbavit. Zavítejte na oddělení ORL v rámci naší kliniky a nechte se důkladně vyšetřit. Nevytvářejte zbytečně tlak na nosní sliznici smrkáním a nepoužívejte návykové kapky pro zprůchodnění nosu.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card