Syndrom smskového krku

VasMedic bolest krku

Smskový krk je novodobý problém a začal nás trápit s nástupem smartphonů a dalších chytrých elektronických zařízení. Trpí zejména naše páteř a vede to až k rozvoji tzv. smskového syndromu. Doporučujeme řešit potíže už v samotném začátku. Jaké jsou možnosti léčby?

Smskový syndrom paralyzuje krk i záda

Hlava je sama o sobě dost těžká a při nepřirozeném sklonu zatěžujete krční svaly 5x více než obvykle. Postupem času se mohou objevit bolesti hlavy, ztuhnutí krku, blokace krční páteře a dlouhodobá intenzivní bolest.

Smskový syndrom nepostihuje pouze mladou generaci. Prvotním varováním je bolest za krkem. Dalšími varovnými příznaky syndromu jsou bolesti ramen, bolest horní části zad a brnění horních končetin.

Neodkládejte řešení problémů

Problém s přetěžováním krční páteře se může dostavit rychleji, než si myslíte. Pokud u vás smskový syndrom propukne, přestaňte s přetěžováním krku a dělejte si pravidelné přestávky: narovnejte krk, uvolněte svaly a odpočívejte. Procvičujte krční a zádové svaly, používejte chytrá zařízení jinak než dosud: snažte se je zvedat před obličej. Při závažnějších potížích vyhledejte fyzioterapeuta ve svém okolí a svěřte se do jeho rukou.

Léčba u fyzioterapeuta není ostuda

Fyzioterapeut je odborník na lidské tělo a poradí si i s „nemocemi“ současné digitální doby. Naučí vás cviky pro uvolnění přetěžovaných oblastí. V některých případech přistoupí k elektroléčbě postižených míst, prohřátí hlubokých tkání, rázové terapii nebo k masáži.

Používejte chytrá zařízení v souladu se svým zdravým

Při telefonování ve stoje i vsedě se nikdy nehrbte. Držte telefon v ruce a nepřidržujte si ho ramenem. Telefon si přendávejte z jedné ruky do druhé. Pokud je to možné, upřednostněte handsfree. Při používání telefonu neohýbejte hlavu a při psaní zpráv využijte obě ruce.

Jestliže se u vás objeví smskový syndrom a jiné pohybové komplikace, navštivte naši kliniku, kde vám poskytneme profesionální péči a odborné rady!

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card