Odstáté uši vám nemusí snižovat kvalitu života

Odstáté uši

Odstáté uši trápí mnoho lidí. Nápadně se projevují už v dětském věku a rodiče čekají, že z toho potomci vyrostou. U novorozenců jsou odstáté uši časté a pokud se nespraví do batolecího věku, tak je na čase přemýšlet nad řešením. Tím je návštěva kliniky.

Vážný problém, nebo banalita?

Odstáté uši nejsou z lékařského hlediska problémem. Na druhou stranu spousta dětí zažila kvůli jinému tvaru uší posměšky ze stran vrstevníků, které si v sobě nesou i do budoucna. Přestože jde jen o kosmetický problém, tak jej neváhejte řešit. Uši zhojíte snadno, ale pošramocená duše se hojí mnohem déle.

Řešení odstátých uší

Korekce ušních boltců nebo lalůčků nelze provést konzervativně. Vždy je nutný chirurgický zásah, který dodá uším požadovaný tvar. U dětí je možné provádět korekci po ukončení růstu uší, zhruba v šesti letech věku.

Každé ucho je jiné a z hlediska vývoje jde o variabilní orgán. Lidé mají různé tvary, velikosti i sklon boltců. Plastikou uší lze korigovat všechny zmíněné vlastnosti a při rekonstrukčních operacích jsou lékaři schopni vytvořit pacientovi zcela nové ucho.

Korekce ušních lalůčků je také velmi žádaná. Využívá se pro odstranění prověšení například po nošení těžkých náušnic. Tato vada je také kosmetická a nijak pacienta neohrožuje.

Plastika uší

Plastika uší neboli otoplastika je rutinní operací, která probíhá v lokální nebo celkové anestezii (dle rozsahu), ve většině případů jde o ambulantní zákrok a pacient po výkonu odchází domů. Je mu doporučen klidový režim, ale návrat k běžnému životu probíhá rychle. U dětí se doporučuje vynechat na tři týdny sport a tělesnou výchovu.

Samotná operace je velmi šetrná, řez je prováděn v záhybu za uchem a nejsou vidět žádné jizvy. Díky anestezii je naprosto bezbolestná a rekonvalescence rychlá. Pacient odchází domů bez viditelného zásahu.

Výhody otoplastiky

  • Rychlý ambulantní zákrok (při větším rozsahu jednodenní hospitalizace)
  • V lokální anestezii
  • Zvýšení sebevědomí
  • Žádné viditelné jizvy

Kontaktujte naši kliniku a domluvte si termín u specialisty. Po vstupním vyšetření stanovíme další postup a naplánujeme společně s vámi další kroky.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card