Nejnovější nitě Aptos s kyselinou hyaluronovou

nejnovejsi-nite-aptos-s-kyselinou-hyaluronovou

Niťový lifting představuje úžasnou novou metodu napnutí a zpevnění ochabujících tkání v oblasti obličeje. Nabízí alternativu k chirurgickým zákrokům a jeho popularita neustále roste. Při niťovém liftingu se do hlubších tkání zavádějí a uchycují speciální nitě, které při správném umístění dokážou kůži zpevnit a napnout. Další výhodou niťového liftingu je, že používané nitě stimulují tvorbu kolagenu. Niťový lifting je na rozdíl od chirurgického liftingu daleko šetrnější k tkáním obličeje – nezůstávají po něm viditelné jizvy a neodstraňuje se při něm žádná kůže. Jedná se o rychlý zákrok (trvá 20 až 40 minut v závislosti na počtu zaváděných nití), který pro pacienta představuje jen nízké riziko infekce. První výsledky jsou patrné okamžitě a postupně se ještě zlepšují tím, jak se vytvářejí a dozrávají vlákna kolagenu a elastinu. Výsledky niťového liftingu mohou přetrvávat 18 až 24 měsíců, přičemž někteří pacienti udávají, že jsou viditelné ještě déle.

Jak zákrok probíhá a co při něm pacient cítí?

 • Lékař nejprve injekční stříkačkou šetrně aplikuje lokální anestetikum, aby pacient v průběhu zákroku necítil žádnou bolest. Poté již můžete pociťovat pouze lehké tahání. Po zákroku se mohou objevit drobné modřiny a mírný otok přetrvávající dva až tři dny. Tyto symptomy lze zmírnit přikládáním ledových obkladů.
 • Cílem zákroku není pouze provedení liftingu ochablé kůže, ale také nastartování procesu regenerace, při němž se v kůži začne tvořit kolagen, působící na pleť omlazujícím účinkem. Nitě mají obecně zpevňující účinek, napínají a rozjasňují pleť.

Nitě 3. generace s kyselinou hyaluronovou

Nitě se nyní vyrábějí i z materiálu P(LACL)HA, který má vylepšené složení zajišťující nové výhody pro pleť: ihned po jejich zavedení se zlepší elasticita a textura pleti.

Elastin

Elastin je fibrilární protein, který je jednou z nejdůležitějších složek dermální mezibuněčné hmoty. Obsahuje atypické aminokyseliny – desmosin a isodesmosin. Svou strukturou zajišťuje pružnost a elasticitu kůže a pleť vypadá díky tkáňové reakci (zvýšený obsah elastinu v dermis) mladší a svěžejší.

Kolagen

Kolagen je nejhojněji se vyskytující bílkovinou v těle. Tvoří strukturu kůže, ale i kostí, svalů a všech ostatních pojivových tkání. V průběhu stárnutí dochází nicméně k snižování produkce kolagenu, a to má za následek tvorbu vrásek a jemných linek.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidské kůže. Produkují ji fibroblasty tvořící strukturu lidských tkání. Kyselina hyaluronová vyplňuje prostor mezi buňkami a vytváří dokonalé prostředí pro kožní buňky. Je zodpovědná za stimulaci produkce kolagenu a ochranu všech prvků pokožky před volnými radikály. Kyselina hyaluronová také přispívá k hydrodynamice tkání; řídí množství vody vázané v pokožce, a proto je ideálním prostředkem hydratace. Přirozené zásoby kyseliny hyaluronové nicméně časem v pokožce ubývají, což má dopad na činnost fibroblastů. V důsledku toho se snižuje množství kolagenu, a kůže tak ztrácí objem.

Nitě z materiálu P(LACL) s kyselinou hyaluronovou zajišťují postupné omlazení tkání obličeje. Pacienti mohou po absolvování niťového liftingu zaznamenat postupné zlepšování tónu pleti a její zpevnění. Dokud jsou liftingové nitě přítomny v kůži, tělo na ně neustále reaguje tím, že aktivuje proces hojení. Tělo je totiž biologicky naprogramováno reagovat tímto způsobem na jakékoli cizorodé těleso v dermis. Liftingové nitě zavedené v kůži jsou nicméně tak malé, že pacient nemůže žádný z těchto procesů, jimiž tělo reaguje, zaznamenat. Většina pacientů po zhojení stehy v kůži vůbec necítí.

*Před podstoupením jakéhokoli zákroku se vždy poraďte se svým lékařem.

Kontraindikace:

 • Autoimunitní onemocnění
 • Poruchy krve (hemofilie), léčba antikoagulanty
 • Kolagenóza
 • Ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze druhého a třetího stupně
 • Zánětlivé procesy, nádor v zamýšleném místě zákroku
 • Sklony k tvorbě keloidních a hypertrofických jizev
 • Zhoršení jakéhokoli chronického onemocnění
 • Těhotenství, kojení
 • Pacienti po niťovém liftingu, kdy byly do oblasti korekce zavedeny neabsorbovatelné nitě
 • Přecitlivělost vůči materiálům používaným při korekci

Nežádoucí reakce:

Možnou nežádoucí reakcí může být drobný zánět s otokem a možné zarudnutí v oblasti zavedení liftingových nití přetrvávající po dobu 24-72 hodin; u některých pacientů se může vyskytnout alergická reakce, přechodné lokální podráždění v místě rány, erytém a indurace (zatvrdnutí tkáně).

 

V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit. Velmi rádi vám poradíme a odpovíme na libovolné dotazy.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek


  Ano

  Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card