Možné příčiny chrápání u žen

Příčiny chrápání u žen

Chrápání postihuje až třetinu žen

Ženy dokážou v chrápání konkurovat mužům. Možná pro vás bude novinkou, že v Česku chrápe zhruba 30 procent žen. Chrápání ale není tak neškodné, jak si řada lidí myslí. Ohrožuje vás na životě a provází ho nebezpečná spánková apnoe.

Přestáváte v noci dýchat? Na vině je spánková apnoe

Spánkovou apnoi řadíme mezi spánkové poruchy. Narušuje spánek a způsobuje špatné okysličení orgánů a krve. Objevuje se u chrápajících lidí a dochází při ní k zástavám dechu. Problém je většinou v horních dýchacích cestách. Při nádechu se lidem zúží průsvit hltanu a vytváří překážku v průchodu vzduchu. Toto se opakuje až stokrát za hodinu a takto postižený člověk se to obvykle dozví až od svého partnera.

Počet chrápajících žen stoupá

Větší problémy s chrápáním mají muži, ale tento rozdíl se pomalu stírá kvůli přibývající nadváze žen. Muži disponují jinou anatomií dýchacích cest, proto chrápou dvakrát více než ženy. Ženy chrápou v období menopauzy, ve dnech menstruace, při alergii, vyčerpání a nadměrném stresu.

Možné příčiny chrápání u žen

Zeptejte se svého partnera, jestli také nechrápete a snažte se zjistit možné příčiny. U 2 procent žen je na vině zúžení dýchacích cest, v jiných případech kouření, alkohol, obezita, léčiva, zvýšená vyčerpanost, suchý vzduch v místnosti, hormonální změny i spaní na zádech. Zkuste eliminovat tyto rizikové faktory nebo se rovnou vydejte na naši kliniku za specialistou.

Chrápání má své řešení – pomůže ORL odborník

ORL specialista vás vyšetří, odhalí vrozené odchýlení nosní přepážky a případně doporučí operativní úpravu. Na naší klinice vám poradí také se spánkovou apnoí, která se řeší operací nebo dýchacím přístrojem. Nesmírně populární je laserové odstranění chrápání, které vykazuje až 90% úspěšnost.

Řešte chrápání co nejdříve a zbavte se únavy, podrážděnosti, depresí a častého probouzení. Zkonzultujte své problémy s odborníkem u nás ve VasMedic a zahajte příslušnou léčbu. Zkvalitníte svůj život a zlepšíte partnerský život.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card