Když vás dlouhodobě bolí rameno

Vasmedic - Bolest ramene

Bolesti pohybového aparátu snižují kvalitu života a dokážou pořádně potrápit. Neléčené patologické stavy se postupně zhoršují a jejích náprava je složitější. Nebagatelizujte svoje problémy a vydejte se s bolestmi ramene k lékaři co nejdříve.

Bolesti ramen

Rameno je poměrně sofistikovaný útvar v těle. Jde o nejpohyblivější kloub lidského těla. Kloubní jamka je mělká a hlavice kloubu se v ní snadno pohybuje. Za součást kloubu považujeme také soustavu svalů, které kloub drží a pomáhají mu hýbat s paží.

Bolesti ramen jsou velice nepříjemné, protože se promítají prakticky do každé činnosti. Zvedání těžkých břemen je prakticky nemožné. Jak bolesti postupují, tak se člověk prakticky nemůže ani obléknout nebo zvednout hrnek s čajem.

Příčiny bolesti

Samotné bolesti ramene mohou pocházet:

  • Ze samotné struktury ramenního kloubu
  • Z tkání, které kloub drží na svém místě
  • Z jiných oblastí – jde o přenesené bolesti z krční páteře, plic nebo bránice

Zjistit původce bolesti, jde někdy velmi těžko. Bolest je symptom, který nás má upozornit, že je něco špatně. Nervy v ramenním kloubu a jeho těsné blízkosti jsou však velmi blízko a jádro problému se obtížně určuje.

Vysoká pohyblivost kloubu sebou nese větší zátěž a náchylnost k úrazům. S rameny mohou mít problém i zdatní sportovci, kteří zvedají těžké váhy, ale příliš se nezajímají o správnou techniku.

První pomoc při bolesti

Dejte si pár dní klidu a snažte se vypozorovat, jaké činnosti vám bolest zhoršují. Nemusí vždy jít o zvedání těžkých břemen, někdy může bolest spouštět třeba i práce na počítači.

Někomu na bolestivé rameno pomáhá chlad, jiný dává přednost teplu. Pokud vám dělá dobře teplo, tak si dopřejte suché teplo v podobě teplých obkladů nebo nahřívacích polštářků.

V akutní fázi můžete sáhnout po lécích proti bolesti. Vybírejte léky ze skupiny nesteroidních antirevmatik, které tlumí bolest a zároveň zmírňují zánět. Jako podpůrná léčba se hodí různé masti a gely s obsahem bylinné složky.

Navštivte naše ortopedické oddělení a společně najdeme řešení přesně pro vás. Dbáme na osobní a holistický přístup.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card