Jak si odblokovat krk?

VasMedic odblokovani krku

Přetížený a zablokovaný krk dokáže pořádně potrápit. Zrelaxujte přetížené svaly a odstraňte svalové napětí. Zkuste fyzioterapeutické cviky a odblokujte si krk při akutních bolestech. Poradíme vám, jak na to!

Nečekejte, že to přejde – jednejte

Vyzkoušejte tipy, jak si ulevit od bolestí krku. Díky včasné první pomoci můžete předejít dlouhodobým potížím s krkem.

  • Teplo léčí – vložte speciální gelový sáček do mikrovlnné trouby nebo vodní lázně a ohřejte ho na teplotu 40 až 60 stupňů Celsia. Zabalte ho do bavlněné látky a přiložte na bolavé svaly.
  • Masáž uleví – na svalové napětí zkuste masáž, kterou zvládnete svépomocí. Celou dlaní tlačte na oblast ramen a šíje a obtáčejte kůži a svalovinu kolem krční páteře. Vytvářejte tlak celou dlaní a prsty.
  • Cviky pomohou – protáhněte pomalými pohyby svaly kolem krční páteře. Uklánějte hlavu do stran, předklánějte ji, zaklánějte ji a rotujte s ní. Efektivní je také cvik, kdy si sednete vzpřímeně a tlačíte ramena směrem dolů.
  • Zmírněte bolest – při akutní bolesti krku si vezměte lék s protizánětlivým účinkem a nahřejte svaly infračervenou lampou nebo aplikujte na postižená místa prohřívací mast.

Vrací se vám bolesti krční páteře a svalů?

Bolesti krční páteře a svalů se mohou vrátit, nebo se váš stav může zhoršit. Zamyslete se nad držením svého těla. Krční páteř přetěžujete nesprávným sezením u počítače, dlouhodobým sledováním televize, stresem, svalovou nerovnováhou, průvanem, špatnou spánkovou polohou i prudkým otáčením hlavy. Vyvarujte se přetěžování krční páteře a zjistěte příčinu bolesti. Pokud bolest nepřejde, vyhledejte odborníka – fyzioterapeuta.

Pokud vás trápí bolesti krční páteře opakovaně nebo se vaše potíže zhoršují, navštivte naši kliniku, kde se o vás profesionálně postaráme!

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card