Strie na bicepsu? I muži chodící do posilovny mohou řešit tyto estetické problémy

Strie jsou tenké červené nebo fialové pruhy na kůži, které s časem mohou zblednout do bílé barvy. Tento estetický problém postihuje obě pohlaví a je způsoben roztažením kůže nad její kapacitu, kdy dochází k prasknutí elastických vláken ve střední vrstvě kůže.
Strie na bicepsu? I muži chodící do posilovny mohou řešit tyto estetické problémy

Strie jsou tenké červené nebo fialové pruhy na kůži, které s časem mohou zblednout do bílé barvy. Tento estetický problém postihuje obě pohlaví a je způsoben roztažením kůže nad její kapacitu, kdy dochází k prasknutí elastických vláken ve střední vrstvě kůže.

Naše pokožka je tvořena několika vrstvami, je pružná a elastická, ale jen částečně. Pokud člověk přibírá na objemu přirozeně a pozvolně, kůže se stihne adaptovat. O tento proces se starají elastické vlákna, která se v kůži nalézají.

Strie tedy může způsobit nevhodné cvičení, při kterém velmi rychle narostou svaly a kůže se nestihne přizpůsobit, prudké ztráty hmotnosti, nebo genetické predispozice.

Rizikovou skupinou pak bývají hlavně jedinci, kteří začínají cvičit a pravidelně jíst. Tady může z počátku v prvních pár měsících dojít k nárůstu hmotnosti až o několik kilogramů.

Jak se vyhnout vzniku strií?

I když se úplnému zabránění striím nelze vyhnout, existují některé tipy, které mohou pomoci minimalizovat jejich vznik:

Postupné zvyšování svalové hmoty: Pokud začínáte s posilovacím tréninkem nebo plánujete zvyšovat váhu na cvicích, snažte se postupovat postupně. Rychlý nárůst svalové hmoty může způsobit větší riziko vzniku strií.

Udržování hydratace: Dostatečná hydratace je důležitá pro zachování elasticity kůže. Pravidelně pijte dostatek vody a používejte hydratační krémy, které mohou kůži zvláčnit.

Vyvážená strava: Správná výživa s dostatečným množstvím vitamínů a minerálů je pro zdravou kůži klíčová. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na vitamín C, E, zinek a kolagen.

Pravidelné cvičení: Pravidelným cvičením můžete udržovat zdravou hmotnost a pružnost kůže. Kombinujte kardiovaskulární cvičení s posilováním, aby se kůže udržela v dobrém stavu.

Co dělat v případě, pokud se vám již objevily

Zcela odstranit se nedají, dá se ale potlačit jejich vzhled a také lze kůži udržovat v takové kondici, aby se strie dále netvořily. Tím nejlepším způsobem jak jim předejít je udržovat kůži pružnou a schopnou reagovat na případné rychlé roztažení – tedy hydratovanou. Ideální je kombinace vhodného krému a masáže problematických partií.

Již vytvořené strie lze alespoň částečně ovlivnit laserem, který zpevní kůži a posílí její elasticitu. Toto ošetření je vhodné podstoupit co nejdříve po vzniku strií. Musíte ale počítat s tím, že se může i několikrát opakovat.

Řešení strií na bicepsu na klinice Vasmedic

Vasmedic nabízí moderní a účinné metody řešení strií na bicepsu u mužů. Naše klinika disponuje špičkovými technologiemi a zkušenými odborníky, kteří vám mohou pomoci dosáhnout hladké a zdravě vypadající kůže.

  • Snížíme nápadnost strií
  • Zlepšíme vzhled tohoto kožního defektu
  • Zjemníme charakter červených strií
  • Poradíme si i se světlými striemi
  • Stimulujeme tvorbu kolagenu v postižené tkáni

Používáme pokročilý laser Fotona, což poskytne dobrou léčbu zejména při trojnásobném opakování po 4-6 týdnech. Strie, a to červené i světlé, se po ošetření stáhnou, zmenší a zesvětlí. Při opakování procedury se může podařit odstranit strie úplně.

Strie na bicepsu nemusí být nepřekonatelným problémem, ať už jste muž nebo žena. S odbornou pomocí a správnou péčí můžete dosáhnout hladké a zdravě vypadající kůže na svých pažích. Navštivte nás na klinice Vasmedic a přesvědčte se sami o možnostech, které vám můžeme nabídnout!