Sklerotizace

co-dokazeme-vyresit-sklerotizace-motiv
MUDr. Libor Dvoracek VasMedic

Kdo by se nechtěl pochlubit krásnýma nohama bez jakýchkoliv vad – určitě každý z nás, ovšem bohužel mnoha lidem příroda nadělila problémy v podobě varixů. My je ale dokážeme odstranit moderní metodou sklerotizace, kdy se žíla uzavře působením roztoku nebo pěny.

 • Zbavíme vás těch nejjemnějších metliček i větších křečových žil
 • Provedeme šetrný zásah, který nepoškozuje další tkáň
 • Žíly přestanou prosvítat
 • Musíte ale nosit kompresivní punčochy
 • Pro dobrý výsledek se po zákroku musíte hýbat

Metoda sklerotizace spočívá v tom, že do postižené nehezké žíly vystupující na povrch vstříkneme speciální roztok nebo pěnu. Uvedené látky poté slepí žilní stěny. Díky tomuto speciálnímu ošetření varixy vymizí, nebudou prosvítat a působit zdravotní potíže, protože do nich následně proroste vazivo.

Nezbytné je, abyste 4-6 týdnů po zákroku nosili kompresivní punčochy poctivě celý den, tím významně zvyšujete úspěšnost terapie.

Po operaci potřebujete dostatek pohybu, nejvhodnější je chůze.

Cena: od 2 500 Kč
 • Pokyny před a po výkonu

  Metličkové a retikulární varixy jsou rozšířené povrchové žíly dolních končetin, které nemají vliv na funkci žilního systému. Jedná se pouze o kosmetický problém.

  Sklerotizace je postup, který je doporučován, pokud trpíte mikrovarixy, tedy menšími červenými či promodralými žilkami o průměru 1-4 mm. Léčba spočívá v injekční aplikaci speciální látky přímo do žilky tenkou jehličkou. Žilka je zevnitř chemicky zničena a následně ji Váš organismus sám vstřebá. Sklerotizace bývá využívána jako doplňkový postup během operačního zákroku nebo i po něm. Pokud se u klienta objevuje izolované postižení, bývá provedena pouze sklerotizace s následným doporučením nošení elastických zdravotních punčoch II. kompresní třídy po dobu, která je určena individuálně dle rozsahu. Sklerotizace je také postup, který je doporučován jako prevence dalšího rozšiřování varixů.

  Před výkonem není nutná žádná speciální příprava.

  Před zákrokem je nutno povšimnout si tmavší kresby v místě drobných žilek. Její příčinou je pigmentace z patologických žilek. Je třeba počítat s tím, že tato kresba se na přechodnou dobu po sklerotizaci zvýrazní, ale později se ztratí. Vždy je tento proces závislý na individuální schopnosti hojení. Je třeba předem uvážit, že někdy mohou tyto pigmentace přetrvat dlouhodobě a někdy nevymizí nikdy.

  Při aplikaci sklerotizačního roztoku může mít pacient pocit tepla, mírné citlivosti, pálení nebo bolestivosti v místě aplikace sklerotizační látky. Po výkonu se objevuje přechodný otok a zčervenání v místě vpichu, které zpravidla mizí do 3 dnů po aplikaci.

  Někdy se vpich může špatně hojit a může dojít ke vzniku nekrózy (odumření) ohraničeného okrsku kůže, následně drobných vředů, zarudnutí, otoku či hnisání, projevy se poté hojí několik týdnů jizvou, v tomto případě so doporučuje sprchování daného místa vlažnou vodou a aplikovat Betadine mast. Po zklidnění je možné přikládat hydrokoloidní náplast nebo Hemagel.

  Po výkonu je nutné nošení punčoch 3 dny ve dne i v noci a poté 7 dní pouze ve dne. Sklerotizaci je třeba podstoupit opakovaně 2-4krát vždy v rozmezí 4-6 týdnů. Drobné hematomy (modřiny) se vstřebávají po dobu 2-4 týdnů. Při kontrole dostanete naši speciální „mast na modřiny“, kterou lze aplikovat 2x denně, může ji nahradit Lioton 100tis. gel nebo Hirudoid Forte gel ev. krém. Vyvarujte se většímu zatížení a sportovní činnosti po dobu 2 týdnů od výkonu, v dalším období je možné postupně začít se sportem. Pravidelná chůze je důležitá pro rekonvalescenci. Řiďte se doporučeními ošetřujícího lékaře.

Chcete obdarovat své blízké návštěvou kliniky VasMedic a umožnit jim podstoupit kosmetický zákrok či vyšetření bez stresu a dlouhého čekání?

Darujte jim dárkový poukaz, který zašleme na vaši adresu, či adresu obdarovaného v úhledném dárkovém balení.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek


  Ano

  Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card