Kdy byste se měli dostavit k ortopedovi?

VasMedic krecove zily

Spousta lidí bagatelizuje své problémy s pohybovým aparátem. Svádí je na vyšší věk, přetížení nebo na špatný den. Bolesti a omezená hybnost však významně snižují kvalitu života a bez nich se vám povede rozhodně lépe.

Kdo je to ortoped?

Ortoped je lékař specialista, který se zabývá pohybovým aparátem u člověka. Léčí vrozené vývojové vady, poúrazové stavy i degenerativní změny. V posledních letech ortopedům přibyla starost s pacienty, kteří trpí následky sedavého zaměstnání, obezity a nedostatku pohybu.

Jaké nemoci se na ortopedii léčí?

Do ordinace ortopeda vás přivede bolestivost pohybového aparátu z různých příčin. Nejčastěji jde o artritické bolesti nebo jiné degenerativní choroby. Na ortopedii se můžete ocitnout při problémech s plochou nohou nebo s vadným držením těla či bolesti páteře a zad nejasné příčiny.

Jak probíhá ortopedické vyšetření u nás na klinice?

První fází vyšetření je odběr anamnézy. Lékař se zajímá o váš aktuální zdravotní stav, choroby, pravidelně užívané léky a úrazy v minulosti. Důležitým bodem je pracovní anamnéza – tahání těžkých břemen, stání na jednom místě. V neposlední řadě padne otázka i na výskyt obtíží v rodině.

Následuje fyzikální vyšetření, kdy si vás lékař prohlédne. Pohledem zkontroluje viditelné deformity a zkontroluje postoj. Můžete být vyzváni, abyste předvedli chůzi nebo sed. Pohmatem a dalšími speciálními hmaty může lékař následně vyšetřit jednotlivé klouby a oblasti těla.

V případě potřeby je provedeno sono nebo je klient zaslán na rentgen, který případné degenerativní změny odhalí nebo z nich lze posoudit vývoj poúrazových stavů a hojení zlomenin.

Je vyšetření bolestivé?

Provádění hmatů ke zjištění stavu jednotlivých částí těla nemusí být příjemné, ale bolestivé není. Sono a rentgenové vyšetření je také bez bolestné.

Je třeba speciální příprava?

Není třeba žádná speciální příprava.

Kdy se dozvím výsledek?

Výsledky se dovíte prakticky okamžitě. Po provedeném vyšetření a případném zhodnocení sona nebo rentgenového snímku vám lékař napíše zprávu a dá doporučení na další postup.

Co se děje po vyšetření?

V lékařské zprávě dostanete doporučení k dalšímu postupu.

Ortoped na naší klinice vám může doporučit konzervativní postup (fyzioterapie, léky) nebo chirurgické řešení. Vše se odvíjí od stanovené diagnózy.

Kam se můžu obrátit?

Navštivte naši kliniku, kde se zaměřujeme na celistvý přístup k pacientovi a dbáme na důsledné řešení zdravotního stavu.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card