Blog

motiv-5
Odstáté uši

Odstáté uši vám nemusí snižovat kvalitu života

Odstáté uši trápí mnoho lidí. Nápadně se projevují už v dětském věku a rodiče čekají, že z toho potomci vyrostou. U novorozenců jsou odstáté uši časté a pokud se nespraví do batolecího věku, tak je na čase přemýšlet nad řešením. Tím je návštěva kliniky.

Kategorie: Blog ORL
Nosní polypy

Polypy v nose mohou být velkou komplikací

Spousta lidí se o polypech poprvé dozví až u lékaře, kam přijdou s vleklými obtížemi. Polypy jsou výrůstky na sliznici dýchacích cest a vedlejších nosních dutin, mohou vám přidat jako banální problém, ale můžou napáchat spoustu škod. Podívejte se, proč je řešit.

Kategorie: Blog ORL
custom-image-1b

Nepodceňujte brnění prstů

Brnění konečků prstů může upozornit na určité choroby. Brnění vám může narušit spánek, kdy se probouzíte s bolestí a pocitem „dřevěné ruky“. Pokud potíže přetrvávají, řešte je. Jinak vám hrozí snížení citlivosti prstů a ztráta jemné motoriky. Neodkládejte konzultaci s neurologem a nechte se od něj co nejdříve vyšetřit.

Kategorie: Blog Neurologie
VasMedic migréna bolest hlavy

Kdy nepodceňovat migrény? Nepřecházejte bolesti hlavy

S migrénami se potýká zhruba jeden milion Čechů. Poznáte ji podle urputné bolesti hlavy, kterou neutlumíte běžně dostupnými analgetiky. Migrénu doprovází i nevolnost, závratě a světloplachost. Špatnou zprávou je, že migréna trvá i několik dní, ale dobrou zprávou je, že se migrénové stavy dají léčit.

Kategorie: Blog Neurologie
VasMedic neurologie základní vysetreni

Základní vyšetření na neurologii – jak probíhá a co vás čeká?

Poprvé na neurologii. Před vyšetřením na neurologii vás možná napadne otázka, jak probíhá základní vyšetření. Nemusíte se ničeho obávat. Lékař vás důkladně vyšetří bez nutnosti hospitalizace a předá vám výslednou lékařskou zprávu. Vhodné je vybrat neurologa, který je propojen s dalšími kvalitními specialisty. Ne vždy se neurologický problém týká jen jedné části těla.

Kategorie: Blog Neurologie
VasMedic epilepsie

Jak poznat epileptický záchvat?

Epilepsii řadíme mezi neurologické poruchy. V současné době trápí až 3 procenta lidí. Projevuje se epileptickým záchvatem, který často přivádí takto postiženého člověka do bezvědomí. Epilepsii ale můžete mít pod kontrolou a zabránit možnému epileptickému záchvatu.
Jak poznáte epileptický záchvat?

Kategorie: Blog Neurologie
VasMedic chronicka ryma

Chronická rýma snižuje kvalitu života. Jak na ni?

Chronická rýma dokáže potrápit. Trvá déle než tři měsíce a nebývá indikátorem běžného onemocnění. Trpí na ni lidé s polypy, alergií, hormonálními změnami nebo častými infekcemi. Chronickou rýmu mnozí pacienti vyléčí svépomocí, ale mnohem lepší je navštívit ORL specialistu.

Kategorie: Blog ORL
VasMedic zanet ucha

Když vás trápí zánět středního ucha

Zánět středního ucha trápí zejména předškoláky, ale nevyhýbá se ani dospělým lidem. Poznáte ho podle intenzivní bolesti, horečky, pocitu zalehlého ucha, vodnatého výtoku z ucha i zhoršené rovnováhy.

Kategorie: Blog ORL
Krvácení z nosu

Krvácení z nosu dokáže potrápit v každém věku

Samovolné krvácení z nosu neboli epistaxe většinou neznačí nic vážného, ale není to pravidlem. Krvácení obvykle přestane samo od sebe. Pokud se vám však krvácení z nosu vrací, navštivte multioborovou kliniku VasMedic a nechte se vyšetřit.

Kategorie: Blog ORL
VasMedic piskani v usich

Proč nám píská v uších?

Dlouhodobé pískání v uších dokáže zahýbat s naší psychikou. Často za ním stojí tzv. tinnitus, kdy člověk slyší pískání, hučení, šelest a další sluchové vjemy. Tinnitus ale obvykle nesouvisí s onemocněním v uších, ale s jiným onemocněním. Z toho důvodu neodkládejte návštěvu ORL specialisty.

Kategorie: Blog ORL
Příčiny chrápání u žen

Možné příčiny chrápání u žen

Ženy dokážou v chrápání konkurovat mužům. Možná pro vás bude novinkou, že v Česku chrápe zhruba 30 procent žen. Chrápání ale není tak neškodné, jak si řada lidí myslí. Ohrožuje vás na životě a provází ho nebezpečná spánková apnoe.

Kategorie: Blog ORL
VasMedic vboceny palec

Jak vzniká vbočený palec a jak ho léčit?

Vbočený palec neboli hallux valgus je civilizační problém, který může být geneticky daný, ale i získaný životním stylem, zatížením nohy, nebo nevhodnou obuví. Jedná se o deformitu, která vede k vychýlení palce z osy o více než 15 stupňů. Na vnitřní straně, v místě základního kloubu palce, pak často vzniká bolestivý otlak na kůži a dochází i k rotaci palce.

Kategorie: Blog Ortopedie
VasMedic atopicky ekzem

Hlavní příčiny atopického ekzému

Atopický ekzém je nepříjemné svědivé kožní onemocnění, se kterým se potýká až 30 % dětí a 10 % dospělých. Léčba atopického ekzému vyžaduje celostní přístup a velkou dávku trpělivosti.

VasMedic kozni vady

Nejčastější kožní vady cévního původu

Kožní vady na cévním podkladu se liší svou velikostí, lokalizací a klinickou významností. Některé z nich se vyskytují přímo na obličeji, a přestože nehrozí jejich zvrhnutí, tak snižují pacientovo sebevědomí a s ním i kvalitu života.

VasMedic materske znamenko

Jak poznat nebezpečné mateřské znaménko?

Na zhoubný melanom v ČR ročně zemře až 400 lidí. Základem je včasný záchyt a rychlá léčba. Nezanedbejte prevenci a navštivte svého kožního lékaře včas. Zjistěte, jak poznat nebezpečné mateřské znaménko.

Ploché nohy

Nepodceňujte následky plochých nohou

Ploché nohy jsou celoživotním problémem, který může stát za bolestmi kyčlí, zad nebo krční páteře. Že je to nesmysl? Ale kdepak. Ploché nohy nás ovlivňují daleko více, než si myslíte.

Kategorie: Blog Ortopedie
Vasmedic - Bolest ramene

Když vás dlouhodobě bolí rameno

Bolesti pohybového aparátu snižují kvalitu života a dokážou pořádně potrápit. Neléčené patologické stavy se postupně zhoršují a jejích náprava je složitější. Nebagatelizujte svoje problémy a vydejte se s bolestmi ramene k lékaři co nejdříve. Bolesti ramen Rameno je poměrně sofistikovaný útvar v těle. Jde o nejpohyblivější kloub lidského těla. Kloubní jamka je mělká a hlavice … Continue reading Když vás dlouhodobě bolí rameno

Kategorie: Blog Fyzioterapie
VasMedic krecove zily

Kdy byste se měli dostavit k ortopedovi?

Spousta lidí bagatelizuje své problémy s pohybovým aparátem. Svádí je na vyšší věk, přetížení nebo na špatný den. Bolesti a omezená hybnost však významně snižují kvalitu života a bez nich se vám povede rozhodně lépe.

Kategorie: Blog Ortopedie
Vasmedic – voda v koleni

Máte vodu v koleni?

Voda v koleni je poměrně časté postižení kolenního kloubu. Postihuje muže i ženy všech věkových kategorií. Léčba není nijak komplikovaná a během chvilky máte koleno jako dřív.

Kategorie: Blog Ortopedie
Vasmedic – injekce do kolene

Co je to vlastně injekce do kolene?

Děsí vás jen představa, že vám někdo aplikuje injekci do kolena? Nemusí. Je to běžný zákrok, který spoustě lidem zlepšil kvalitu života.

Kategorie: Blog Ortopedie
VasMedic dermatologie

Špičkové přístroje jako základ úspěchu

U nás ve VasMedic pracujeme s jedinečným lékařským přístrojem Fotona SP Dynamis Pro. Nová generace kombinovaných laserů reprezentuje kompletní…

VasMedic - karpální tunel

Syndrom karpálního tunelu a jeho řešení

Syndrom karpálního tunelu je běžné onemocnění, kterým dle odhadů trpí až 35 tisíc Čechů. Způsobuje bolest, necitlivost, brnění, …

Kategorie: Blog Neurologie
Modelace očních víček

Pokleslá oční víčka vás již trápit nemusí

Přidávají roky navíc, prohlubují vrásky na obličeji a přináší s sebou unavený dojem. Právě tyto komplikace způsobují nejčastěji povislá oční víčka.

nejnovejsi-nite-aptos-s-kyselinou-hyaluronovou

Nejnovější nitě Aptos s kyselinou hyaluronovou

Niťový lifting představuje úžasnou novou metodu napnutí a zpevnění ochabujících tkání v oblasti obličeje.

balicky-motiv

Chybí vašemu tělu vitamíny? Dodáme vám je rychlostí blesku

Na vašem zdraví, vzhledu, vitalitě a celkové psychické i fyzické kondici se významně podílejí vitamíny. Jejich nedostatek v lidském těle se promítne velice rychle v tom, že některé procesy a funkce neprobíhají, jak by měly. Například trpíte oslabenou imunitou nebo se vám zhoršuje kvalita pokožky, vlasů a nehtů. V extrémních případech může dojít i k závažným onemocněním, jako jsou … Continue reading Chybí vašemu tělu vitamíny? Dodáme vám je rychlostí blesku

The,Blood,Tube,Is,Removed,From,The,Medical,Centrifuge,For

Plazmaterapie: Chcete vypadat a hýbat se jako zamlada?

Každý z vás by si jistě chtěl udržet mladistvý vzhled pleti až do pozdního věku, ovšem příroda je v tomhle ohledu bohužel neúprosná. Naštěstí existují i prověřené medicínské způsoby, jak jít proti proudu času. Jedním z nich je plazmaterapie. Co si pod tímto pojmem představit? Nehrozí riziko alergie Pod plazmaterapií rozumíme aplikaci vlastní krevní plazmy, čiré tekutiny, … Continue reading Plazmaterapie: Chcete vypadat a hýbat se jako zamlada?

vicka_shutterstock_2192733839_1920x600

Operace očních víček: Malý zákrok s velkým efektem

Pocit unavených očí, zamračený výraz, zhoršené vidění i zbytečné roky navíc – to vše má na svědomí přebytečná kůže a tuk v oblasti očních víček. Řešením je tzv. blefaroplastika. V tomto článku se dozvíte, kdy operaci víček začít zvažovat, jak probíhá, a hlavně proč se jí vůbec nemusíte bát. Jak blefaroplastika probíhá? Před samotným zákrokem vás … Continue reading Operace očních víček: Malý zákrok s velkým efektem

shutterstock_562467019

Odstranění chrápání metodou LAUP: Účinné řešení pro tichý a klidný spánek

Chrápání během spánku je obtížné nejen pro okolí, ale také pro samotného jedince, který tímto problémem trpí. Nejen že je chrápání rušivé, může mít také negativní dopad na vaše zdraví. Pokud jste již vyzkoušeli různé metody a prostředky bez úspěchu, metoda LAUP (Laser-Assisted Uvulopalatoplasty) by pro vás mohla být tím skvělým řešením. Laserová operace LAUP … Continue reading Odstranění chrápání metodou LAUP: Účinné řešení pro tichý a klidný spánek

Kategorie: ORL ORL
shutterstock_1732539794

Rozdíl mezi metodou LAUP a neinvazivním laserovým odstraněním chrápání: Která metoda je vhodná právě pro vás?

Chrápání je běžným problémem, který ovlivňuje spánek a kvalitu života milionů lidí po celém světě. Naštěstí existuje několik lékařských postupů, které mohou pacientům s tímto problémem pomoci. V tomto článku se zaměříme na srovnání dvou populárních metod: LAUP (Laser-asistovaná uvulopalatoplastika) a neinvazivního laserového odstranění chrápání, které na klinice Vasmedic provádíme. Podíváme se na jejich přesné … Continue reading Rozdíl mezi metodou LAUP a neinvazivním laserovým odstraněním chrápání: Která metoda je vhodná právě pro vás?

Kategorie: Blog ORL
1920x600_krvaceni_shutterstock_1582912516

Odstranění epistaxe laserem Fotona: Bezpečná a efektivní metoda proti krvácení z nosu

Epistaxe, známá také jako krvácení z nosu, je častým problémem, který může být pro pacienty nepříjemný a vyvolávat obavy. Tradiční metody zastavení krvácení, jako je stlačování nosu nebo aplikace tamponu, jsou pouze dočasné a ne vždy účinné. U nás na klinice Vasmedic nabízíme inovativní přístupy k léčbě epistaxe, a jedním z nich je odstranění laserem … Continue reading Odstranění epistaxe laserem Fotona: Bezpečná a efektivní metoda proti krvácení z nosu

Kategorie: Blog ORL
nohy_shutterstock_

Zdravé nohy nejsou náhoda

Krásné zdravé nohy jsou zárukou mobility i dobrého pocitu. U žen jsou součástí jejich krásy, u mužů znakem aktivního životního stylu. Pokud nejste spokojeni se svými nohami ať už po estetické, zdravotní nebo výkonnostní stránce, nevěšte hlavu. Seberte odvahu a přijďte k nám. Pomůžeme vám. Budeme hýčkat vaše končetiny Každá část vašeho těla potřebuje tu nejlepší … Continue reading Zdravé nohy nejsou náhoda

1920x600_shutterstock_1815859577

Laserová epilace – účinná metoda odstraňování chloupků

Každý, kdo se již někdy snažil odstranit nechtěné chloupky na těle, ví, že tradiční metody jako holení, voskování nebo depilace krémy mohou být bolestivé a neúčinné. Proto stále více lidí volí moderní a účinnou metodu – laserovou epilaci. Laserová epilace je neinvazivní zákrok, který využívá energii laserových paprsků k zničení kořínků chloupků. Laserové paprsky pronikají … Continue reading Laserová epilace – účinná metoda odstraňování chloupků

1920x600_shutterstock_1646845840

Reoperace křečových žil: Opravíme, co se jinde nepovedlo

Nepovedla se operace křečových žil k vaší plné spokojenosti? Odmítli vám jinde žíly znovu operovat? Nemusíte se se současným stavem spokojit. Naše klinika je kvalitou operací varixů vyhlášená a nebojíme se ani reoperací! Věříme schopnostem a pečlivosti našich lékařů natolik, že nabízíme reoperace žil i v případech, které jiní odmítli Předejděte zhoršení problémů, objednejte se … Continue reading Reoperace křečových žil: Opravíme, co se jinde nepovedlo

Strie_Biceps_shutterstock_777778_

Strie na bicepsu? I muži chodící do posilovny mohou řešit tyto estetické problémy

Strie jsou tenké červené nebo fialové pruhy na kůži, které s časem mohou zblednout do bílé barvy. Tento estetický problém postihuje obě pohlaví a je způsoben roztažením kůže nad její kapacitu, kdy dochází k prasknutí elastických vláken ve střední vrstvě kůže. Naše pokožka je tvořena několika vrstvami, je pružná a elastická, ale jen částečně. Pokud … Continue reading Strie na bicepsu? I muži chodící do posilovny mohou řešit tyto estetické problémy

chrapani_pomucky_shutterstock_734180902__

Pomůcky proti chrápání: Pomoc pro klidný spánek

Chrápání je častý problém, který zažívají mnozí lidé. Obvykle vyplývající ze zúžení horních cest dýchacích, kdy vzduch nemůže volně proudit nosem do plic. Jeho zdravotní i sociální dopady mohou být významné. Existuje však celá řada řešení, od pomůcek navržených pro zmírnění tohoto obtěžujícího stavu až po operaci. Představme si některé z nejčastěji používaných pomůcek a … Continue reading Pomůcky proti chrápání: Pomoc pro klidný spánek

Pigment_shutterstock_225062965_

Nepříjemné překvapení doznívajícího léta – pigmentové skvrny

Léto je obdobím, kdy si většina z nás užívá slunečních paprsků a dovolených na pláži. Vystavování pokožky slunci však může mít nežádoucí následky. Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se mnoho lidí po létě potýká, jsou pigmentové skvrny. Tyto tmavé skvrny na pokožce mohou být esteticky nepříjemné a mohou narušit vaše sebevědomí. Nejčastěji se objevují … Continue reading Nepříjemné překvapení doznívajícího léta – pigmentové skvrny

VasMedic Fyzioterapie

Redcord ve fyzioterapii – poznejte jeho schopnosti

Nejdokonalejší závěsný systém současné doby určený pro fyzioterapii a trénink? Právě to je Redcord, který na vás čeká na oddělení fyzioterapie VasMedic. Pojďme si tento unikátní systém přiblížit včetně jeho výhod v rámci zdravotní péče. Co je to Redcord? Ve zkratce představuje Redcord terapeutický přístroj pro fyzioterapii, který má podobu sestavy rámů, popruhů a lan. … Continue reading Redcord ve fyzioterapii – poznejte jeho schopnosti

Kategorie: Blog Fyzioterapie
Varicose,Veins,In,Pregnant,Women.,Woman,Sits,On,Bed,And

Zhoršení křečových žil v těhotenství

Křečové žíly představují onemocnění, se kterým se v České republice setká přibližně 25 % mužů a až 60 % žen. Četnější výskyt u žen může souviset s hormonálními změnami v přechodu a také v těhotenství. Pokud má žena predispozice k tvorbě varixů, tak se s největší pravděpodobností objeví v těhotenství, případně dojde k jejich zhoršení. V těhotenství se žilní komplikace neobjevují jen na dolních končetinách, ale mohou se projevit také na pohlavních orgánech či v konečníku ve formě hemoroidů.

Modelace očních víček

Kdy a proč jít na modelaci očních víček?

Blepharoplastika představuje operaci očních víček a ideální řešení v případech, kdy vás kvůli přibývajícímu věku začínají trápit padající víčka, převislá kůže či například tukové váčky. Zjistěte více informací o samotném zákroku u nás na klinice. Estetické i zdravotní důvody pro modelaci víček Za rozhodnutím podstoupit modelaci očních víček nemusí být pouze estetické, ale také funkční … Continue reading Kdy a proč jít na modelaci očních víček?

Kategorie: Blog Chirurgie
Curious,Young,Woman,With,Hand,Near,Ear,Listening,Rumor,,Gossips

Co dělat, když špatně slyšíte? Pomůžeme vám!

Sluch je jedním z pěti smyslů. Že je důležitý začneme vnímat ve chvíli, kdy s ním máme nějaký problém. Vyřazení nebo oslabení jakéhokoliv smyslu vede k porušenému vnímání okolí, což s sebou nese další problémy.

Kategorie: Blog ORL
VasMedic krecove zily

Co ovlivňuje návratnost křečových žil?

Až 60 % žen a 30 % mužů v České republice trápí křečové žíly (varixy, případně městky). Jedná se o geneticky vázané onemocnění a v současné době není možné „křečovky“ trvale vyléčit. Dobrou zprávou však je, že je umíme odstranit. Rychlost a rozsah návratnosti křečových žil následně ovlivňuje zvolená metoda a dodržování léčebného režimu po zákroku.

Nasazování kompresních punčoch

Jak si vybrat a nasadit kompresní punčochy?

Kompresní punčochy jsou první volbou při léčbě křečových žil. Svoje místo mají už v raných stádiích onemocnění, kdy se nemoc projevuje pocitem těžkých nohou, otoky, brněním a mravenčením. Kompresní punčochy představují podstatnou část péče o nohy s varixy. Jsou jedním ze základních prvků správné a včasné léčby.

VasMedic odblokovani krku

Jak si odblokovat krk?

Přetížený a zablokovaný krk dokáže pořádně potrápit. Zrelaxujte přetížené svaly a odstraňte svalové napětí. Zkuste fyzioterapeutické cviky a odblokujte si krk při akutních bolestech. Poradíme vám, jak na to!

Kategorie: Blog Fyzioterapie
VasMedic krecove zily

Proč trpíte pocitem těžkých nohou?

Křečové žíly trápí velké procento české populace. Přitom zanedbání péče může vést k závažným komplikacím. Sledujte proto již první příznaky, mezi kterými může být tzv. pocit těžkých nohou. Těžké nohy, „nohy jako konve“ nebo jiné subjektivně nepříjemné pocity jsou způsobeny naplněním žil v dolních končetinách. Jejich naplnění aktivuje senzory pro vnímání tlaku, což má za následek právě ony nepříjemné pocity.

VasMedic bolest krku

Syndrom smskového krku

Smskový krk je novodobý problém a začal nás trápit s nástupem smartphonů a dalších chytrých elektronických zařízení. Trpí zejména naše páteř a vede to až k rozvoji tzv. smskového syndromu. Doporučujeme řešit potíže už v samotném začátku. Jaké jsou možnosti léčby?

Kategorie: Blog Fyzioterapie
VasMedic tejpovani

Co s vámi udělá špatné tejpování?

Barevné tejpy nahradily klasická obinadla. Jak vlastně fungují a mají nějaká rizika? Poodhalme si také, jaké jsou důsledky špatného tejpování. Tejpy patří mezi fyzioterapeutické pomůcky. Zpevníte jimi oblasti těla před sportovním výkonem nebo fyzickou námahou, ulevíte přetíženým svalům a předejdete obnově starých zranění. Tejpovací pásky se lepí na určitá místa a výborně přilnou k pokožce bez jejího podráždění. Pásky jsou pružné, přizpůsobí se pohybu a vydrží na těle zhruba pět až sedm dní. Před výměnou tejpů dodržte alespoň 24hodinový časový odstup, aby tělo mohlo přirozeně regenerovat.

Kategorie: Blog Fyzioterapie
VasMedic samolecba krecovych zil

Riziko samoléčby křečových žil

S křečovými žilami má zkušenost velká část české populace včetně mužů. Je důležité si uvědomit, že křečové žíly nejsou jen estetický problém. Nezanedbatelné množství lidí se místo za specialistou vydá hledat „babské rady“ a internetové tipy, jak křečové žíly léčit svépomocí. Jaký je však správný, a s ohledem na zdraví, nejvhodnější postup?

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card