4D Laser Fotona: Pokyny

27.10.2023


Laser Fotona se používá ke korekci mírných až výraznějších změn kůže a těsně pod kůží.

Před výkonem není nutná žádná speciální příprava. Předoperační pokyny obdržíte od ošetřujícího lékaře.

Výkonový laser Fotona Dynamis SP se používá pro dermatologické, chirurgické a estetické zákroky. Přístroj pro různé druhy ošetření nabízí Nd:YAG – diodový nebo Er:YAG – erbiový laser. Nd:YAG pracuje na principu cíleného tepelného ošetření a Er:YAG na principu odpařování tkáně.

Tento výkon je možné provádět na přání klienta v místním znecitlivění anestetickým krémem, který je nanášen na ošetřované oblasti 20 – 45 minut před zahájením výkonu. Doba výkonu je závislá na rozsahu ošetřovaných oblastí, nejčastěji do 45 min.

Pokyny po ošetření se liší v závislosti na prováděném výkonu, respektujete proto doporučení lékaře.
Některá ošetření vyžadují vynechání konzumace alkoholu, nadměrné používání mimiky, aplikace dekorativní kosmetiky po dobu 12 hodin.

Doporučuje se v období 4 – 8 týdnů po zákroku vyhýbat pobytu na slunci, na ošetřená místa používat ochranné krémy s UV filtrem a ochranným faktorem (SPF) minimálně 50, při pobytu na slunci doporučujeme UV filtr aplikovat opakovaně a přidat i pokrývku hlavy a sluneční brýle.

Po aplikaci laseru se mohou objevit některé běžné reakce související s tepelnou energií jako např. začervenání, pocit tepla a otok v ošetřované oblasti. Tyto vedlejší účinky mohou přetrvávat i několik týdnů po ošetření. Zřídka se mohou vyskytnout i vážnější komplikace jako krvácení, puchýře, hypo nebo hyperpigmentace, zánětlivé procesy a jiné.

I při dodržení všech pravidel ze strany ošetřujícího personálu i klienta nemusí být požadovaný estetický výsledek 100% zaručený. Počet ošetření nutných k dosažení požadovaného výsledku nelze předem přesně stanovit a je individuální.