Akupunktura

Vasmedic jako multidisciplinární klinika nabízí vedle konzervativních léčebných metod i metody alternativní. Naši specialisté dbají na celostní přístup k vašemu zdraví, váš zdravotní stav posuzují v souvislostech a navrhují takové metody léčby, které se vzájemně doplňují. Především při bolestech pohybového aparátu vám akupunktura může přinést překvapivé výsledky.

Rezervace

Jak pomůžeme

Akupunktura je preventivní léčebná metoda tradiční čínské medicíny. Vychází z faktu, že v těle existuje síť drah - meridiánů, kterými proudí životní energie, tyto dráhy jsou propojené s vnitřními orgány. Principem akupunkturní léčby je stimulace, nabodávání přesně určených bodů v těle velmi tenkými kovovými jehličkami. Právě v těchto bodech totiž obvykle vznikají blokády, které způsobují zdravotní potíže. Doprovodnou metodou akupunktury je moxování (požehování). Jde o hloubkové prohřívání postižených míst akupunkturních bodů zapáleným a pozvolně doutnajícím sušeným pelyňkem.

Používané metody

Samotné akupunktuře předchází vždy konzultace s lékařem, který posoudí, zda je léčba touto metodou vhodná, případně navrhne jinou alternativu. Jehličky jsou v těle aplikovány přibližně 20 minut, poté klient může odejít. Obvykle je potřeba absolvovat několik návštěv. Interval ošetření je individuální, vyplývá z povahy a délky obtíží. Akupunktura je vhodná téměř pro každého. Výjimkou jsou těhotné ženy, onkologicky nemocní pacienti a lidé s poruchami srážlivosti krve.

Kdo Vám může pomoci?

MUDr. Lenka Jelínková je velmi zkušená neuroložka s více než 20 lety praxe. Po vystudování 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy pracovala jako sekundární lékař neurologického oddělení Masarykovy městské nemocnici v Jilemnici. Později působila na neurologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde se stala vedoucím lékařem.

Ceník

Popis výkonu Cena výkonu
Vstupní vyšetření - dospělý 2 000 Kč
Vstupní vyšetření - dítě 1 800 Kč
Tělová akupunktura + aplikace jehel 1 800 Kč
Ušní akupunktura 1 800 Kč
Použití materiálu (moxa, magnety) 300 Kč