EMG

EMG

Úvod

Elektromyografické vyšetření provádí lékař/ka specialista/ka.

Jedná se o skupinu vyšetřovacích metod používaných k určení typu, tíže, lokalizace a stáří poruch periferních nervů, nervosvalového přenosu a kosterního svalstva.

Vyšetření má 2 části:

  1. Vyšetření vedení nervů tzv. kondukční studie, elektroneurografie na končetinách nebo v obličeji se provádí přiložením elektrod na kůži nad vyšetřovaný nerv, pacient je uzemněn pomocí zemnící elektrody na končetině. Jeden pár elektrod elektricky dráždí nerv, další pár snímá odpověď nervu či svalu. Během vyšetření je vyšetřovaný v poloze vleže nebo vsedě a podle množství postupně vyšetřovaných nervů jedné nebo více končetin ev. obličeje trvá vyšetření od 10 do 45 minut. Dráždění nervu elektrickým impulsem může být mírně bolestivé, často připomíná úder do „brňavky“, nezanechává žádné následky.
  2. Vyšetření funkce svalů tzv. jehlová elektromyografie pomocí sterilní snímací jehlové elektrody zavedené do svalu je mírně bolestivé, podobně jako injekce do svalu, poloha jehly ve svalu se několikrát mění a dle potřeby se postupně vyšetřuje i více svalů z různých končetin nebo částí těla. Vyšetření trvá od 15 do 60 minut a je vhodná spolupráce pacienta při vyšetření např. přechodně aktivní zapnutí svalu dle požadavku vyšetřujícího.

Vyšetření není vhodné provádět u pacientů, kteří mají zánětlivé nebo bolestivé procesy v místě vyšetření, jinou mechanickou překážku v místě vyšetření nebo voperovaný kardiostimulátor tzv. „budík na srdce“ především při stimulaci v oblasti krku. V některých případech můžou preparáty ředící krev jako jsou např. Warfarin, Trombex, Anopyrin, Apo-tic, Eliquis apod. způsobit malý hematom, modřinu v místě vyšetření.

Elektromyografické vyšetření je v tomto zařízení prováděno na přání pacienta za přímou finanční úhradu.

Předoperační pokyny

Před vyšetřením nepromazávat kůži. Jinak není nutná žádná speciální příprava. Pokyny o vyšetření Vám sdělí ošetřující lékař.

Pooperační pokyny

Po vyšetření můžete mít přilepené náplasti které odstraníte do 24h. Jinak je možná normální zátěž.

 

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek


    Ano

    Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card