Zaujala vás naše nabídka a máte už nyní řadu otázek ohledně fungování a služeb kliniky? Prohlédněte si odpovědi na nejčastější dotazy našich klientů, případně se na nás neváhejte rovnou obrátit. Jsme vám k dispozici na tel. čísle +420 220 610 614 nebo na e-mailové adrese recepce@vasmedic.cz.
Naše klinika sídlí na adrese Moulíkova 1, Praha 5, 150 00. Bez potíží se k nám můžete dopravit vlastním vozem nebo využít MHD. Vzdálenost od stanice Smíchovské nádraží (stanice tramvaje a metra B) činí pouhé 3 minuty chůze.
Ano, přilehlé parkoviště má dostatečnou kapacitu pro vozy našich pacientů.
Klinika VasMedic se nachází v 1. patře budovy. Nejdříve se přihlaste na recepci v přízemí, kde vám recepční poskytnou přesné instrukce.
Ano, před první návštěvou je nutné si nejdříve rezervovat termín konzultace, a to buď telefonicky na čísle +420 220 610 614, e-mailem na adrese recepce@vasmedic.cz nebo pomocí online kalendáře.
V případě, že máte k dispozici výsledky předchozích vyšetření, tak je prosím vezměte s sebou.
O konkrétních pokynech vás bude informovat ošetřující lékař před každým zákrokem. Na kliniku je nutné se dostavit alespoň 10 až 15 minut před plánovanou dobou zákroku.
Před každým zákrokem se dostavte s platným občanským průkazem, kartičkou pojišťovny a výsledky předoperačního vyšetření. K zákroku nemůže dojít v případě, že trpíte akutním respiračním onemocněním. Informujte nás, prosím, včas o změnách svého zdravotního stavu. Na kliniku před zákrokem se doporučujeme obléct spíše do volnějšího oblečení. O dalších specifických pokynech vás bude včas informovat ošetřující lékař.
Na naší klinice provádíme jednodenní chirurgické úkony, po kterých není nutná dlouhodobá hospitalizace. Po zákroku je možné v klidu dospat přímo na pokoji nebo relaxovat v odpočinkové zóně.
Vezměte si sebou vaše běžně užívané léky, přezůvky a základní hygienické potřeby. Nezapomeňte si také domluvit odvoz z kliniky.
Zákrok nelze provést v případě, že pacient prodělává akutní respirační onemocnění (kašel, rýma), má vysokou teplotu, hnisavou vyrážku nebo opar. V případě, že jste prodělali horečnaté onemocnění, potřebujete 2 až 3 týdny rekonvalescence, během kterých nelze operovat. O jakýchkoliv změnách vašeho zdravotního stavu tedy co nejrychleji informujte lékaře, který s vámi domluví další postup.
Před operací nelze užívat léky snižující krevní srážlivost (acylpyrin, aspirin, paralen, godasal, trombex) a léky na uklidnění. Pokud tyto léky užíváte, tak vždy předem informujte lékaře, který rozhodne o dalším postupu.
Ano, v den zákroku je možné jíst a pít. Doporučujeme ale lehčí, nedráždivou stravu. V případě, že jste hypertonik (máte chronicky zvýšený krevní tlak), tak se vyhněte v den zákroku kávě. 24 hodin před zákrokem rozhodně nepijte žádný alkohol.
Žádné velké bolesti se u nás bát nemusíte. Během operace ucítíte maximálně tlak v místě zákroku, popř. mírné štípnutí. Během operace je podávána lokální nebo celková anestezie. U pacientů, kteří cítí pooperační bolesti, lze podávat medikaci pro její zmírnění také po operaci.
Konkrétní zákrok a jeho průběh vám do detailů vysvětlí lékař při konzultaci o operačním postupu. Některé vaskulární potíže vyžadují jenom použití kosmetického laseru, u jiných pak dochází k chirurgickým zákrokům. Každá operace probíhá za maximálně hygienických a bezpečných podmínek.
Po skončení operace máte možnost dospání na pokoji nebo relaxování v odpočinkové zóně. Doma je pak nutné při rekonvalescenci dle zákroku dodržovat doporučení, například nosit kompresní punčochy po dobu stanovenou lékařem. Někdy je vhodné také po určitě době podstoupit lymfodrenáž nebo lymfatickou masáž. O průběhu pooperačního období vždy rozhoduje lékař, který pacienta předem informuje o daných pokynech.
Po všech zákrocích je nutné se po době stanovené lékařem dostavit na kontrolní vyšetření. Jedná se většinou o rychlou návštěvu, kde jenom zjistíme, jak se místo po zákroku zahojilo a jestli je vše v pořádku.
Přijímáme jak platby v hotovosti, tak kartou.
V současné době ne, ale do budoucna se chystáme nabízet i zákroky částečně nebo úplně hrazené pojišťovnou.
Ano, pokud chcete někomu věnovat zákrok v naší klinice, tak je možné si u nás pořídit dárkový poukaz.
Ano, akceptujeme řadu benefitních poukázek (např. Cadhoc, Unišeky, Unišeky+, eBenefity a Benefity Plus).
Botulotoxin je látka, používaná v neurologii, pro uvolnění svalových křečí, v estetické medicíně při korekci mimických vrásek a ke zmírnění nadměrného pocení (podpaží, chodidla, dlaně). U hlubších vrásek je možná kombinace s kyselinou hyaluronovou.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava. Předoperační pokyny obdržíte od ošetřujícího lékaře.
Aplikace botulotoxinu je prováděna ambulantně a lze ji provést okamžitě po konzultaci s lékařem. Látka je aplikována jemnými vpichy do problémových partií. V místě aplikace botulotoxin přeruší nervosvalové spojení, čímž zabrání mimickému svalu ve smršťování, což je hlavní příčinou tvorby mimických vrásek. Účinek je viditelný po 2 až 14 dnech po aplikaci. Efekt přetrvává 3-6 měsíců. Poté je možné aplikaci zopakovat. Při aplikaci dochází k mírnému pocitu pálení, bolestivost je individuální.
Doporučuje se vyhýbat se předklonu a vodorovné poloze těla alespoň 4 hodiny po výkonu. Ošetřovaného místa se nedotýkat minimálně 24 hodin, následující den lze opatrně aplikovat make-up. V místě vpichu se může vytvořit drobná modřinka, která do týdne vymizí.
V den výkonu se vyhněte intenzivnímu cvičení a sauně.
Je doporučeno jemně hýbat s ošetřenými svaly krátce pro nejlepší výsledek.
U malého procenta pacientů byli pozorovány nepříznivé reakce: bolesti hlavy (trvají maximálně 2 dny), příznaky podobné chřipkovému onemocnění, zarudnutí či podlitina v místě vpichu, nevolnost, ojediněle pokles víčka (do 3 týdnů odezní), záškuby oka, dvojité vidění, drobné krvácení během zákroku i těsně po zákroku, drobné modřinky v místě vpichu, výjimečně může dojít k infekci (vyžaduje léčbu pomocí antibiotik). Zákrok se neprovádí u těhotných a kojících žen a do 18 let věku.
Injekční aplikace výplňového materiálu se používá ke korekci mírných až výraznějších obličejových vrásek a záhybů, ke zvětšení objemu rtů, k modelování částí obličeje (nos, brada, tváře, ušních lalůčků apod).
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava. Pokyny k danému ošetření obdržíte od ošetřujícího lékaře.
Tento výkon je podle dohody možné provádět v místním znecitlivění anestetickým krémem, který je nanášen na ošetřované oblasti 20–45 minut před zahájením výkonu. Výplňový materiál je aplikován injekcí s tenkou jehlou nebo kanylou. Doba výkonu je závislá na rozsahu ošetřovaných oblastí, nejčastěji cca 20-45 min.
Po ošetření se nedoporučuje dotýkat se ošetřených míst a vpichů, nedoporučuje se konzumace alkoholu, nadměrné používání mimiky, aplikace dekorativní kosmetiky po dobu 12 hodin. Doporučuje se vyhnout se dlouhodobé expozici slunečnímu záření a UV záření, nízkým teplotám, pobytu v sauně nebo tureckých lázních po dobu 2 týdnů po aplikaci.
Výplňový materiál není vhodné používat u klientů, u nichž je tendence ke vzniku hypertrofické jizvy, u klientů s anamnézou autoimunní choroby nebo u klientů, kteří jsou léčeni imunoterapií, dále u klientů, kteří jsou přecitlivělí na hyaluronovou kyselinu, u žen, které jsou těhotné nebo kojí, u pacientů mladších 18 let. Nesmí se používat na místech s kožním zánětlivým nebo infekčním procesem (akné, herpes apod.), nesmí se používat současně s laserovou terapií, chemickým peelingem nebo dermabrazí (broušení kůže). Je třeba předem informovat lékaře o případné antikoagulační léčbě (užívání léků na tzv. ředění krve).
Po aplikaci přípravku se mohou objevit některé běžné reakce související s injekcí, jako např. lehké krvácení, zarudnutí, otok, bolest, svědění nebo citlivost v místě aplikace. Jsou popisovány jako lehké až mírné a spontánně vymizí během několika dnů po aplikaci. Výjimečně byly zaznamenány změny barvy místa vpichu, zatvrdnutí nebo bulky v místě injekce, hematomy (krevní výrony), nekróza (odumření tkáně), absces (zánětlivá dutina vyplněná hnisem), granulomy (nakupení granulační tkáně), cystické a akneiformní léze (postižení podobné akné), přecitlivělost.
V případě bolestivosti, která se zhoršuje ještě několik dní po ošetření nebo objevení se bledého okrsku kůže v ošetřované oblasti, neprodleně informujte lékaře, který výkon prováděl.
Elektromyografické vyšetření provádí lékař/ka specialista/ka.
Jedná se o skupinu vyšetřovacích metod používaných k určení typu, tíže, lokalizace a stáří poruch periferních nervů, nervosvalového přenosu a kosterního svalstva.
Vyšetření má 2 části:
1. Vyšetření vedení nervů tzv. kondukční studie, elektroneurografie na končetinách nebo v obličeji se provádí přiložením elektrod na kůži nad vyšetřovaný nerv, pacient je uzemněn pomocí zemnící elektrody na končetině. Jeden pár elektrod elektricky dráždí nerv, další pár snímá odpověď nervu či svalu. Během vyšetření je vyšetřovaný v poloze vleže nebo vsedě a podle množství postupně vyšetřovaných nervů jedné nebo více končetin ev. obličeje trvá vyšetření od 10 do 45 minut. Dráždění nervu elektrickým impulsem může být mírně bolestivé, často připomíná úder do „brňavky“, nezanechává žádné následky.
2. Vyšetření funkce svalů tzv. jehlová elektromyografie pomocí sterilní snímací jehlové elektrody zavedené do svalu je mírně bolestivé, podobně jako injekce do svalu, poloha jehly ve svalu se několikrát mění a dle potřeby se postupně vyšetřuje i více svalů z různých končetin nebo částí těla. Vyšetření trvá od 15 do 60 minut a je vhodná spolupráce pacienta při vyšetření např. přechodně aktivní zapnutí svalu dle požadavku vyšetřujícího.
Před vyšetřením nepromazávat kůži jinak není nutná žádná speciální příprava. Pokyny o vyšetření Vám sdělí ošetřující lékař.
Po vyšetření můžete mít přilepené náplasti které odstraníte do 24h. Jinak je možná normální zátěž.
Vyšetření není vhodné provádět u pacientů, kteří mají zánětlivé nebo bolestivé procesy v místě vyšetření, jinou mechanickou překážku v místě vyšetření nebo voperovaný kardiostimulátor tzv. „budík na srdce“ především při stimulaci v oblasti krku. V některých případech můžou preparáty ředící krev jako jsou např. Warfarin, Trombex, Anopyrin, Apo-tic, Eliquis apod. způsobit malý hematom, modřinu v místě vyšetření.
Elektromyografické vyšetření je v tomto zařízení prováděno na přání pacienta za přímou finanční úhradu.
Na vzniku křečových žil se podílí celá řada faktorů, včetně genetických. Pro postupný vývoj a zhoršování obtíží je nemocný ohrožován možnými záněty, otoky a křečovitými bolestmi. Takto postižený povrchní žilní systém je nefunkční. U pokročilých forem se může objevit bércový vřed. Tento stav s možným dalším vývojem onemocnění je indikací k operačnímu řešení.
Metoda EVLA – laserová ablace je minimálně invazivní metoda, kterou se šetrně odstraňuje příčina křečových žil dolních končetin. Operace je prováděna v rozsahu velké nebo malé safény. Součástí výkonu může být provedeno i odstranění jednotlivých varixů metodou flebektomie. Výkon se provádí ambulantně v místním znecitlivění, bez nutnosti celkové anestezie a bez nutnosti pracovní neschopnosti.
Nejdříve Vám bude pomocí lokální anestezie umrtveno místo vpichu. Pod kontrolou ultrazvuku Vám bude do ošetřované žíly vpíchnuta kanyla a vsunut tenký katetr. Špička katetru vyzařuje laserový paprsek, což vede k reakčnímu stažení cévy a jejímu zatavení. Z důvodu znecitlivění v okolí takto ošetřované žíly a kvůli ochraně okolních tkání před tepelným poškozením, musí být provedeno znecitlivění aplikací roztoku do jejího okolí několika vpichy na stehně.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava, není nutné být nalačno, není nutné žádné předoperační vyšetření. K výkonu si vezměte volnější kalhoty nebo delší sukni. V případě většího ochlupení je vhodné oholit v tříslech a v místech varixů. Před zákrokem pijte hojně tekutin, minimálně 1 litr.
V den operace ponechte obvazy na končetinách, večer odstraňte pouze elastická obinadla a punčochy nechte přes noc. Ráno můžete stáhnout punčochy a odstranit větší polštářky. Náplasti na kůži ponechte a nenamáčejte, okolo omyjte žínkou. Punčochy opět nandejte. Za 3 dny můžete odstranit náplasti.
Ode dne zákroku po dobu 7 dní je nutné nosit kompresní punčochy 24 hodin denně. Poté ještě týden je doporučeno nosit punčochy pouze ve dne.
Vyvarujte se většímu zatížení a sportovní činnosti po dobu 2 týdnů od operace, v dalším období je možné postupně začít se sportem. Pravidelná krátká chůze v průběhu dne je důležitá pro rekonvalescenci, a to ihned v den operace, kdy spíše buďte doma. Není vhodné pouze ležet! Pokud ale ležíte, podložte nohy do zvýšené polohy. Další den již můžete občas pobývat venku na kratší procházky. Od prvního dne po operaci můžete provádět lehčí práce, podle typu zaměstnání trvá návrat do zaměstnání cca 3-4 dny.
Na kontrolu se dostavíte nejprve po 2-3 dnech a poté po 5-10 dnech k ev. odstranění stehů, další kontrola je přibližně za měsíc. Po výkonu není nutná žádná dieta. Řiďte se doporučeními ošetřujícího lékaře.
Od 7. dne můžete na podlitiny 2x denně aplikovat naši speciální „mast na modřiny“, kterou dostanete při kontrole, lze ji nahradit 2x denně Lioton 100tis. gel nebo Hirudoid Forte gel ev. krém. V ojedinělém případě může dojít k pocitu tahu podél ošetřované cévy, zatuhnutí nebo mírné bolesti. V místě vpichu se může vyskytnout podkožní hematom (krevní výron), otok, pálení, bolest či vznik zánětlivé reakce. Ke zklidnění většinou stačí na pár hodin chladit nebo přiložit zapařovací Priessnitzův obklad (mokrou a na ni suchou plenu). Vzácně může dojít k zánětu žil, v těchto případech lze užívat léky proti bolesti např. Ibalgin a přechodně nosit ve dne punčochu do zklidnění. Tyto komplikace jsou zcela výjimečné.
Odstranění křečových žil laserovou metodou EVLA není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a je prováděno na přání pacienta za přímou finanční úhradu.
K výkonu se dostavte na smluvený datum a čas. V případě analgosedace není možné po výkonu řídit motorová vozidla, na výkon zvolte odvoz s doprovodem.
Na vzniku křečových žil se podílí celá řada faktorů, včetně genetických. Pro postupný vývoj a zhoršování obtíží je nemocný ohrožován možnými záněty, otoky a křečovitými bolestmi. Takto postižený povrchní žilní systém je nefunkční. U pokročilých forem se může objevit bércový vřed. Tento stav s možným dalším vývojem onemocnění je indikací k operačnímu řešení.
Metoda flebektomie je minimálně invazivní metoda, kterou se šetrně odstraňují postižené žíly dolních končetin – žilní spojky a varixy. Výkon se provádí ambulantně v místním znecitlivění, bez nutnosti celkové anestezie a bez nutnosti pracovní neschopnosti.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava, není nutné být nalačno, není nutné žádné předoperační vyšetření. K výkonu si vezměte volnější kalhoty nebo delší sukni. V případě většího ochlupení je vhodné oholit v tříslech a v místech varixů. Před zákrokem pijte hojně tekutin.
Nejdříve Vám bude pomocí lokální anestezie umrtveno místo vpichu. Poté bude provedeno místní znecitlivění v průběhu varixů nebo spojek. Z drobných jednotlivých vpichů budou přímo odstraněny vystouplé varixy. V průběhu výkonu můžete pociťovat mírnou bolest, tah nebo štípání, hlavně při aplikaci anestetika (znecitlivění).
V den operace ponechte obvazy na končetinách, večer odstraňte pouze elastická obinadla a punčochy nechte přes noc. Ráno můžete stáhnout punčochy a odstranit větší polštářky. Náplasti na kůži ponechte a nenamáčejte, okolo omyjte žínkou. Punčochy opět nandejte. Za 3 dny můžete odstranit náplasti.
Ode dne zákroku po dobu 7 dní je nutné nosit kompresní punčochy 24 hodin denně. Poté ještě týden je doporučeno nosit punčochy pouze ve dne.
Vyvarujte se většímu zatížení a sportovní činnosti po dobu 2 týdnů od operace, v dalším období je možné postupně začít se sportem. Pravidelná krátká chůze v průběhu dne je důležitá pro rekonvalescenci, a to ihned v den operace, kdy spíše buďte doma. Není vhodné pouze ležet! Pokud ale ležíte, podložte nohy do zvýšené polohy. Další den již můžete občas pobývat venku na kratší procházky. Od prvního dne po operaci můžete provádět lehčí práce, podle typu zaměstnání trvá návrat do zaměstnání cca 3-4 dny.
Na kontrolu se dostavíte nejprve po 2-3 dnech a poté po 5-10 dnech k ev. odstranění stehů, další kontrola je přibližně za měsíc. Po výkonu není nutná žádná dieta. Řiďte se doporučeními ošetřujícího lékaře.
Od 7. dne můžete na podlitiny 2x denně aplikovat naši speciální „mast na modřiny“, kterou dostanete při kontrole, lze ji nahradit 2x denně Lioton 100tis. gel nebo Hirudoid Forte gel ev. krém. V ojedinělém případě může dojít k pocitu tahu podél ošetřované cévy, zatuhnutí nebo mírné bolesti. V místě vpichu se může vyskytnout podkožní hematom (krevní výron), otok, pálení, bolest či vznik zánětlivé reakce. Ke zklidnění většinou stačí na pár hodin chladit nebo přiložit zapařovací Priessnitzův obklad (mokrou a na ni suchou plenu). Vzácně může dojít k zánětu žil, v těchto případech lze užívat léky proti bolesti např. Ibalgin a přechodně nosit ve dne punčochu do zklidnění. Tyto komplikace jsou zcela výjimečné.
K výkonu se dostavte na smluvený datum a čas. V případě analgosedace není možné po výkonu řídit motorová vozidla, na výkon zvolte odvoz s doprovodem.
Na vzniku křečových žil se podílí celá řada faktorů, včetně genetických. Pro postupný vývoj a zhoršování obtíží je nemocný ohrožován možnými záněty, otoky a křečovitými bolestmi. Takto postižený povrchní žilní systém je nefunkční. U pokročilých forem se může objevit bércový vřed. Tento stav s možným dalším vývojem onemocnění je indikací k operačnímu řešení.
Metoda ClariVein je minimálně invazivní metoda, kterou se šetrně odstraňuje původ křečových žil dolních končetin. Operace je provedena v oblasti povrchních žil – velké nebo malé safény. V rámci operace může být provedeno i odstranění postižených křečových žil – tzv. flebektomie. Výkon se provádí ambulantně bez nutnosti celkové anestezie, pouze v místním znecitlivění a bez nutnosti pracovní neschopnosti.
Odstraněním nefunkčního povrchového žilního systému a přítomných varixů je vytvořen předpoklad pro zlepšení návratu krve z dolních končetin, bez pokračujícího městnání. Po následné rekonvalescenci je možná plná zátěž končetiny. Nedochází k dalšímu rozvoji druhotných změn a průvodních komplikací. Většinou také není nutná další medikace a omezení v předoperačním období.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava, není nutné být nalačno, není nutné žádné předoperační vyšetření. K výkonu si vezměte volnější kalhoty nebo delší sukni. V případě většího ochlupení je vhodné oholit v tříslech a v místech varixů. Před zákrokem pijte hojně tekutin, minimálně 1 litr.
V průběhu operace Vám bude pomocí lokální anestezie umrtveno místo vpichu. Pod kontrolou ultrazvuku Vám bude do ošetřované žíly vpíchnuta kanyla a vsunut tenký katetr. Špička katetru velice rychle rotuje, což vede k reakčnímu stažení cévy a poškození její vnitřní výstelky. Současně je do špičky katetru vstřikován sklerotizační roztok, který v kombinaci s rotací zajistí rovnoměrný kontakt roztoku s vnitřní stěnou cévy a její uzavření po celé délce ošetření. V průběhu výkonu můžete pociťovat tah nebo vibrace podél ošetřované cévy nebo lehkou bolest.
V den operace ponechte obvazy na končetinách, večer odstraňte pouze elastická obinadla a punčochy nechte přes noc. Ráno můžete stáhnout punčochy a odstranit větší polštářky. Náplasti na kůži ponechte a nenamáčejte, okolo omyjte žínkou. Punčochy opět nandejte. Za 3 dny můžete odstranit náplasti.
Ode dne zákroku po dobu 7 dní je nutné nosit kompresní punčochy 24 hodin denně. Poté ještě týden je doporučeno nosit punčochy pouze ve dne.
Vyvarujte se většímu zatížení a sportovní činnosti po dobu 2 týdnů od operace, v dalším období je možné postupně začít se sportem. Pravidelná krátká chůze v průběhu dne je důležitá pro rekonvalescenci, a to ihned v den operace, kdy spíše buďte doma. Není vhodné pouze ležet! Pokud ale ležíte, podložte nohy do zvýšené polohy. Další den již můžete občas pobývat venku na kratší procházky. Od prvního dne po operaci můžete provádět lehčí práce, podle typu zaměstnání trvá návrat do zaměstnání cca 3-4 dny.
Na kontrolu se dostavíte nejprve po 2-3 dnech a poté po 5-10 dnech k ev. odstranění stehů, další kontrola je přibližně za měsíc. Po výkonu není nutná žádná dieta. Řiďte se doporučeními ošetřujícího lékaře.
Od 7. dne můžete na podlitiny 2x denně aplikovat naši speciální „mast na modřiny“, kterou dostanete při kontrole, lze ji nahradit 2x denně Lioton 100tis. gel nebo Hirudoid Forte gel ev. krém. V ojedinělém případě může dojít k pocitu tahu podél ošetřované cévy, zatuhnutí nebo mírné bolesti. V místě vpichu se může vyskytnout podkožní hematom (krevní výron), otok, pálení, bolest či vznik zánětlivé reakce. Ke zklidnění většinou stačí na pár hodin chladit nebo přiložit zapařovací Priessnitzův obklad (mokrou a na ni suchou plenu). Vzácně může dojít k zánětu žil, v těchto případech lze užívat léky proti bolesti např. Ibalgin a přechodně nosit ve dne punčochu do zklidnění. Tyto komplikace jsou zcela výjimečné.
Odstranění křečových žil metodou ClariVein není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a je prováděno na přání pacienta za přímou finanční úhradu.
K výkonu se dostavte na smluvený datum a čas. V případě analgosedace není možné po výkonu řídit motorová vozidla, na výkon zvolte odvoz s doprovodem.
Laser Fotona se používá ke korekci mírných až výraznějších změn kůže a těsně pod kůží.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava. Předoperační pokyny obdržíte od ošetřujícího lékaře.
Výkonový laser Fotona Dynamis SP se používá pro dermatologické, chirurgické a estetické zákroky. Přístroj pro různé druhy ošetření nabízí Nd:YAG – diodový nebo Er:YAG – erbiový laser. Nd:YAG pracuje na principu cíleného tepelného ošetření a Er:YAG na principu odpařování tkáně.
Tento výkon je možné provádět na přání klienta v místním znecitlivění anestetickým krémem, který je nanášen na ošetřované oblasti 20 – 45 minut před zahájením výkonu. Doba výkonu je závislá na rozsahu ošetřovaných oblastí, nejčastěji do 45 min.
Pokyny po ošetření se liší v závislosti na prováděném výkonu, respektujete proto doporučení lékaře.
Některá ošetření vyžadují vynechání konzumace alkoholu, nadměrné používání mimiky, aplikace dekorativní kosmetiky po dobu 12 hodin.
Doporučuje se v období 4 – 8 týdnů po zákroku vyhýbat pobytu na slunci, na ošetřená místa používat ochranné krémy s UV filtrem a ochranným faktorem (SPF) minimálně 50, při pobytu na slunci doporučujeme UV filtr aplikovat opakovaně a přidat i pokrývku hlavy a sluneční brýle.
Po aplikaci laseru se mohou objevit některé běžné reakce související s tepelnou energií jako např. začervenání, pocit tepla a otok v ošetřované oblasti. Tyto vedlejší účinky mohou přetrvávat i několik týdnů po ošetření. Zřídka se mohou vyskytnout i vážnější komplikace jako krvácení, puchýře, hypo nebo hyperpigmentace, zánětlivé procesy a jiné.
I při dodržení všech pravidel ze strany ošetřujícího personálu i klienta nemusí být požadovaný estetický výsledek 100% zaručený. Počet ošetření nutných k dosažení požadovaného výsledku nelze předem přesně stanovit a je individuální.
Pokud kůže víček povoluje, je tak ve výrazném nadbytku. Tím dochází k poklesu očních víček a kožní nadbytek tak v mnoha případech může i omezovat vidění. Stává se tak problémem nejenom estetickým, ale i funkčním. Plastická operace očních víček nabízí možnost tento problém odstranit.
Kosmetická úprava očních víček je operací, při které se odstraní kožní nadbytek a takzvané tukové váčky horních a dolních očních víček. Operace tak především upraví pokles horních víček a váčky pod očima, které jsou příčinnou staršího a unavenějšího vzhledu. Pokud jsou problémem spodních víček pouze tukové váčky a není nutné odstraňovat nadbytek kůže, lze operaci řešit z vnitřní strany víčka, spojivkovou stranou.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava, není nutné být nalačno, není nutné žádné předoperační vyšetření. Předoperační pokyny obdržíte od ošetřujícího lékaře.
Tento výkon je prováděn v místním znecitlivění anestetickým přípravkem aplikovaným injekčně před zahájením výkonu. Zákrok se podle potřeby provádí na dolních i horních víčkách současně nebo odděleně. Doba výkonu je závislá na rozsahu ošetřovaných oblastí, nejčastěji okolo jedné hodiny.
Po operaci jsou většinou přiloženy obklady a mírná elastická komprese, doporučuje se spát s hlavou ve zvýšené poloze. Určitě omezte minimálně týden fyzickou aktivitu, která vyvolává zvyšování krevního tlaku, což je po operaci nežádoucí. V prvních dnech po operaci budou víčka otékat a mohou se také vyskytnout drobné hematomy, hlavně v oblasti dolních víček. Následně je vhodné chladit přiložením chladových polštářků. Za 24h můžete sejmout náplasti a po 3 dnech již aplikovat místně přípravky na urychlení vstřebání hematomů (naše speciální „mast na modřiny“, ev. Hirudoid nebo Lioton). POZOR! Vyvarujte se zasažení očí. Oči mohou být citlivější na světlo a zvýšeně slzet. Proto se v tomto období doporučuje nošení slunečních brýlí.
Po zákroku je vhodné odjet s doprovodem pro omezení vidění. Na kontrolu se dostavíte po 5-10 dnech k odstranění stehů. Po výkonu není nutná žádná dieta. Během několika dnů číst a vykonávat běžné činnosti.
K výkonu se dostavte na smluvený datum a čas.
Metličkové a retikulární varixy jsou rozšířené povrchové žíly dolních končetin, které nemají vliv na funkci žilního systému. Jedná se pouze o kosmetický problém.
Sklerotizace je postup, který je doporučován, pokud trpíte mikrovarixy, tedy menšími červenými či promodralými žilkami o průměru 1-4 mm. Léčba spočívá v injekční aplikaci speciální látky přímo do žilky tenkou jehličkou. Žilka je zevnitř chemicky zničena a následně ji Váš organismus sám vstřebá. Sklerotizace bývá využívána jako doplňkový postup během operačního zákroku nebo i po něm. Pokud se u klienta objevuje izolované postižení, bývá provedena pouze sklerotizace s následným doporučením nošení elastických zdravotních punčoch II. kompresní třídy po dobu, která je určena individuálně dle rozsahu. Sklerotizace je také postup, který je doporučován jako prevence dalšího rozšiřování varixů.
Před výkonem není nutná žádná speciální příprava.
Před zákrokem je nutno povšimnout si tmavší kresby v místě drobných žilek. Její příčinou je pigmentace z patologických žilek. Je třeba počítat s tím, že tato kresba se na přechodnou dobu po sklerotizaci zvýrazní, ale později se ztratí. Vždy je tento proces závislý na individuální schopnosti hojení. Je třeba předem uvážit, že někdy mohou tyto pigmentace přetrvat dlouhodobě a někdy nevymizí nikdy.
Při aplikaci sklerotizačního roztoku může mít pacient pocit tepla, mírné citlivosti, pálení nebo bolestivosti v místě aplikace sklerotizační látky. Po výkonu se objevuje přechodný otok a zčervenání v místě vpichu, které zpravidla mizí do 3 dnů po aplikaci.
Někdy se vpich může špatně hojit a může dojít ke vzniku nekrózy (odumření) ohraničeného okrsku kůže, následně drobných vředů, zarudnutí, otoku či hnisání, projevy se poté hojí několik týdnů jizvou, v tomto případě so doporučuje sprchování daného místa vlažnou vodou a aplikovat Betadine mast. Po zklidnění je možné přikládat hydrokoloidní náplast nebo Hemagel.
Po výkonu je nutné nošení punčoch 3 dny ve dne i v noci a poté 7 dní pouze ve dne. Sklerotizaci je třeba podstoupit opakovaně 2-4krát vždy v rozmezí 4-6 týdnů. Drobné hematomy (modřiny) se vstřebávají po dobu 2-4 týdnů. Při kontrole dostanete naši speciální „mast na modřiny“, kterou lze aplikovat 2x denně, může ji nahradit Lioton 100tis. gel nebo Hirudoid Forte gel ev. krém. Vyvarujte se většímu zatížení a sportovní činnosti po dobu 2 týdnů od výkonu, v dalším období je možné postupně začít se sportem. Pravidelná chůze je důležitá pro rekonvalescenci. Řiďte se doporučeními ošetřujícího lékaře.
Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.
Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!
Po–Pá: 8:30–17:00
VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5
IČO: 10916032
DIČ: CZ10916032
E-mail: recepce@vasmedic.cz
Kudy k nám: zobrazit na mapě