Proč nám píská v uších?

VasMedic piskani v usich

Nečekejte, jestli šelest v uších sama odezní

Dlouhodobé pískání v uších dokáže zahýbat s naší psychikou. Často za ním stojí tzv. tinnitus, kdy člověk slyší pískání, hučení, šelest a další sluchové vjemy. Tinnitus ale obvykle nesouvisí s onemocněním v uších, ale s jiným onemocněním. Z toho důvodu neodkládejte návštěvu ORL specialisty.

Nejčastější příčiny pískání v uších

Pískání v uších má hned několik příčin. Způsobují ho:

● ušní záněty a poruchy sluchu
● úrazy hlavy a krku
● psychické potíže
● zablokovaná krční páteř
● vysoký krevní tlak
● srdeční choroby

Problém nastává, když tinnitus přejde do chronického stádia. V Česku je odhadem takto postiženo 10 procent obyvatel. Chronického tinnitu je pak nemožné se zbavit.

Vyšetření ORL specialistou je bezbolestné

Nenechte zajít pískání v uších do chronické fáze. Nečekejte týdny či měsíce, než půjdete na vyšetření k doktorovi. Řešte svůj problém hned a zvyšte své šance na vyléčení, neváhejte se objednat na naši kliniku.

ORL specialista se vás zeptá, co předcházelo pískání v uších. Následně vám provede otoskopické vyšetření zevního zvukovodu a bubínku a audiometrické vyšetření na zjištění poruch sluchu. V některých případech vám doporučí další vyšetření na neurologii, interně a dalších specializovaných odděleních.

Co pomáhá na pískání v uších?

Tinnitus je možné v jeho počátku zcela vyléčit nebo alespoň utlumit šelest.

Prevence: vyhněte se hluku a nestresujte se

Eliminujte výskyt tinnitu na minimum. Žijte zdravě, vyhýbejte se nadměrnému hluku, stresu, případně používejte v hlučném prostředí ochranné pomůcky. Nepouštějte si hudbu ve sluchátkách na maximum, doma mějte co nejtišší domácí spotřebiče, zamezte vniknutí vody a prachu do uší a udržujte uši v čistotě, aby se v nich nerozvinuly ušní infekce.

Tinnitus vám dokáže znepříjemnit život v pracovní i soukromé sféře. Pokud se u vás objeví šelest v uších, neodkladně navštivte naši specializovanou kliniku s ORL odborníky.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card