Když vás trápí zánět středního ucha

VasMedic zanet ucha

Záněty středního ucha se objevují hlavně u dětí

Zánět středního ucha trápí zejména předškoláky, ale nevyhýbá se ani dospělým lidem. Poznáte ho podle intenzivní bolesti, horečky, pocitu zalehlého ucha, vodnatého výtoku z ucha i zhoršené rovnováhy.

Zánět středního ucha způsobuje infekce

Za zánětem středního ucha stojí virová či bakteriální infekce, která se dostane za ušní bubínek. Takto postiženého člověka trápí souběžně i onemocnění horních cest dýchacích. S nepříjemnými projevy zánětu středního ucha vám pomůžeme na oddělení ORL v rámci naší kliniky.

Vyšetření středního ucha otoskopem

Náš ORL specialista vyšetří bubínek v uchu speciálním zrcátkem, tzv. otoskopem. Na základě vyšetření určí, zda se jedná o zánět středního ucha nebo zevního zvukovodu.

Řešte zánět středního ucha na kvalitní ORL klinice

Bolavé uši si vždy nechte vyšetřit ORL specialistou. Nikdy nezkoušejte samoléčbu! Lékař vás vyšetří a doporučí vhodnou léčbu.

Efektivní prevence zánětu středního ucha

Svým uvážlivým chováním můžete předcházet zánětu středního ucha nebo jeho návratu. Dodržujte běžné hygienické návyky, vyhněte se zakouřeným prostorám, zvlhčujte místnosti, nepobývejte v průvanu, nechoďte v zimních měsících do veřejných bazénů, noste v chladném období čepici a podporujte imunitu.

Opakované záněty středního ucha nepřehlížejte

Opakovaný zánět středního ucha se vyskytuje u samoléčby, kdy jste zánět špatně léčili nebo nedoléčili. To mívá za následek trvalé poškození sluchu. Za zánět středního ucha obvykle může virová infekce horních cest dýchacích, proto je na místě zvyšovat celkovou obranyschopnost těla.

Pokud zaznamenáte jakékoliv potíže a příznaky, neváhejte se ihned obrátit na oddělení ORL v rámci naší kliniky. Vaše zdraví je pro nás prioritou.

 

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card