Co dělat, když špatně slyšíte? Pomůžeme vám!

Curious,Young,Woman,With,Hand,Near,Ear,Listening,Rumor,,Gossips

Sluch je jedním z pěti smyslů. Že je důležitý začneme vnímat ve chvíli, kdy s ním máme nějaký problém. Vyřazení nebo oslabení jakéhokoliv smyslu vede k porušenému vnímání okolí, což s sebou nese další problémy.

Jak poznat zhoršující se sluch?

Sluch se zhoršuje postupně a v počátcích ani nepoznáme, že se něco děje. Možná budete muset požádat, aby vám někdo něco zopakoval, nebo si zesílíte hovor v telefonu, ale nebudete na sobě pozorovat žádné změny. Varovat by vás mělo postupné zvyšování hlasitosti na televizi nebo rádiu.

Za postupnou ztrátou sluchu stojí:

  • Věk
  • Záněty nebo úrazy v oblasti uší
  • Nadměrný hluk
  • Neurologická onemocnění

Nedoslýchavost v praxi

Možná si myslíte, že nedoslýchavost není nic hrozného. Tělo je ale důmyslně poskládaný nástroj a zhoršení jedné funkce se snaží vykompenzovat jinde. Lidé s nedoslýchavostí mohou špatně vyhodnocovat rizika (neslyší přijíždějící auto) a snadněji přijdou k úrazu.

Při výrazné ztrátě sluchu se můžeme setkávat se zmateností a problémům s řečí a výslovností. Vše může vyústit k chronickému stresu a depresím, kdy se člověk uzavírá do sebe a ztrácí zájem o okolní svět.

Kam se vydat pro pomoc?

Vaše kroky by měly směřovat na ORL, které najdete i v rámci naší kliniky. Zakládáme si na celostním přístupu k pacientovi. Dobře víme, že zhoršení sluchu není jen problém tělesný, ale může ohrozit i společenský život, proto se vždy snažíme o individuální přístup.

Jak probíhá vyšetření sluchu?

Vyšetření sluchu probíhá absolutně bezbolestně a není třeba se na něj jakkoliv připravovat. Výsledky dostanete ihned po vyšetření ve zprávě, kterou s vámi lékař zkonzultuje a navrhne další postup.

  • Tympanometrie

K vyšetření se používá tympanometr a hodnotí se mechanické a akustické vlastnosti ušního bubínku. Přístroj vyšle zvuk do zevního zvukovodu, který se odrazí od bubínku a mikrofon snímá tento odraz. Vyšetření je nebolestivé.

  • Audiometrie

Audiometr vydává tóny o určitém kmitočtu a hlasitosti a přenáší je vzduchem nebo přes lebku (kostní vedení zvuku). Používá se k stanovení sluchového prahu.

Třebaže bývá ztráta sluchu postupná, určitě s vyšetřením zbytečně neotálejte. Navštivte naši kliniku, kde na vás čekají specialisté s dlouhými roky praxe.

VasMedic napiste nam

Napište nám

Domluvte si úvodní vyšetření

VasMedic

Vasmedic je multioborová zdravotní klinika na Praze 5. Poskytujeme mimořádně individualizovanou péči. Náš lékař je Vaším osobním průvodcem při řešení komplexnosti celkového zdravotního stavu. Vaše zdraví je naší prioritou a termín na ošetření či operaci Vám zajistíme v nejrychlejší možné míře.

Objevte místo, kde Vaše zdraví a krása je na prvním místě a objednejte se ještě dnes!

Po–Pá:  8:30–17:00

VasMedic, s.r.o.
Moulíkova 3286/1b
150 00, Praha 5

IČO: 10916032

DIČ: CZ10916032


E-mail: recepce@vasmedic.cz

Kudy k nám: zobrazit na mapě

Přihlaste se k odběru novinek

Přijímáme poukázky a benefit karty: Poukázky Cahdoc Poukázky Unišek Poukázky Unišek plus Poukázky Ebenefity Poukázky Benefit plus Poukázky Fokus pass Poukázky Dárkový pass Poukázky Flexi pass Poukázky Flexi pass card